Sveiks Goda un Gada valmieriešus

05.11.2019

Par viņiem līdzcilvēki saka, ka viņu darbiem ir sirds gaišums, viņi redz turpinājumu un nesavtīgi dalās, viņi iedvesmo, palīdz augt, līdzdarboties, dod spēku, aicina mesties dzīvespriekā, nebaidās pieņemt izaicinājumus. Mēs lepojamies ar viņiem, jo viņu paveiktais kādam ir kas ļoti īpašs, arī Valmierai, ierakstot šos stāstus pilsētas atmiņu lappusēs.

 

Apbalvojumu “Goda valmierietis 2019” un “Gada valmierietis 2019” saņēmējus svinīgā ceremonijā sveiks 16.novembrī koncertzālē “Valmiera”.

Par iedvesmošanu, kordziedāšanas tradīcijas sekmēšanu un attīstīšanu Valmierā, pirms 30 gadiem Valmieras Mūzikas skolā dibinot kora klasi un šo gadu laikā ar patiesu sirds gaišumu un atbildīgu darbu dodot neatsveramu ieguldījumu bērnu un jauniešu muzikālajā izglītībā, apbalvojums “Goda valmierietis” piešķirts diriģentei un koru mākslinieciskajai vadītājai Irēnai Zelčai.

Apbalvojumu “Goda valmierietis” par ilggadēju un teicamu darbu, esot SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājam un izveidojot parauguzņēmumu atkritumu apsaimniekošanā, vides prasību ievērošanā un jaunās paaudzes izglītošanā atkritumu apsaimniekošanas jomā, saņems SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais.

Par ieguldījumu Valmieras pirmā pilsētu sadraudzības līguma tapšanā, kas noslēgts 1991.gada 21.janvārī ar Solnu Zviedrijā, kas bija arī apliecinājums ticībai par neatkarīgu Latviju, jo Zviedrijas pārstāvji līgumu parakstīja, klātienē pieredzot barikāžu laiku, apbalvojums “Goda valmierietis” piešķirts Jurim Tāram (Georg Thars). Ar viņa palīdzību tolaik Valmierā tika aizsākta palīdzības sniegšana cilvēkiem ar invaliditāti, rosinot viņus būt pilntiesīgiem sabiedrības locekļiem.

Apbalvojumu “Goda valmierietis” par ilggadēju izcilu darbu, 25 gadus esot Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītājai, attīstot ne tikai Dzimtsarakstu nodaļas piedāvājumu un stiprinot tradīcijas, bet ieviešot arī jaunus risinājumus, lai godinātu laulību tradīciju un stipru ģimeņu veidošanos, saņems Rita Viļumsone.

Par nesavtīgu ieguldījumu un sirdsdarbu, veicot virsmāsas pienākumus, kā arī esot ilggadējam asinsdonoram, par ko saņemts arī apbalvojums “Goda donors 2016”, tituls “Goda valmierietis” piešķirts Vidzemes slimnīcas Traumatoloģijas nodaļas virsmāsai Pārslai Sippo. Darba pienākumi un izvēle kļūt par asinsdonoru ik dienu palīdz kādam atveseļoties vai pat glābt dzīvību.

Par neatsveramu ieguldījumu starptautiskajiem standartiem atbilstošas BMX trases izveidē Valmierā un drīz pēc trases nodošanas ekspluatācijā Valmierā rīkojot vienu no šī gada svarīgākajiem notikumiem Latvijas sporta dzīvē – Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā, apbalvojums “Gada valmierietis” piešķirts Latvijas Riteņbraukšanas federācijas padomes loceklim Edgaram Dupatam. BMX čempionātu Valmierā atzinīgi novērtēja gan starptautiskas un nacionāla mēroga riteņbraukšanas federācijas, gan sportisti un līdzjutēji, gan valmierieši, apliecinot, ka Valmiera ir BMX dzimtene Latvijā, kur turpina šī sporta veida stiprināšanu augstākajā līmenī.

Apbalvojumu “Gada valmierietis” saņems Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas direktore Agita Zariņa par ieguldījumu skolas mācību programmu attīstībā, pedagogu kvalitātes celšanā, atbalstot viņu iniciatīvas bērniem saistošu stundu vadīšanā, tādējādi 2019.gadā skolai saņemot valsts ģimnāzijas statusu. Par teicamu mācību darba organizēšanu skolas pārbūves laikā.

Par izcilu aktierdarbu Valmieras Drāmas teātrī, tādējādi arī godam nesot pilsētas vārdu, par meistarību uzrunāt ikvienu skatītāju, uzburt atmosfēru, aicinot domāt, līdzpārdzīvot, apbalvojumu “Gada valmierietis” saņems aktieris Mārtiņš Meiers. Par novatoriski un rūpīgi izstrādāto Hamleta lomu izrādē “Hamlets” (2018) viņš ir ticis izvirzīts “Spēlmaņu nakts 2018/2019” Gada aktiera nominācijai.

Apbalvojuma saņēmējiem tiks pasniegts Valmieras pilsētas pašvaldības atzinības raksts un īpaši izgatavota piemiņas nozīmīte – Valmieras izaugsmes medaļa, kurā iegravēts apbalvojuma saņēmēja vārds un uzvārds.

Laikā no 28.augusta līdz 10.oktobrim iedzīvotāji bija aicināti izvirzīt kandidātus apbalvojumu saņemšanai, lai pateiktos cilvēkiem, kuri veicinājuši Valmieras attīstību, izaugsmi, iedzīvotāju labklājību un pilsētas atpazīstamību. Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības nolikumam “Par Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumiem” visus kandidātus izvērtē un apbalvojumu ieguvējus apstiprina Valmieras pilsētas pašvaldības dome.

Valmieras pilsētas apbalvojumi “Goda valmierietis” un “Gada valmierietis” tiek piešķirti kopš 1999.gada.

 

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.