A A A

Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas 

Drukāt
04.10.2019

Valmierā no 14. līdz 18.oktobrim norisināsies ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļas sauklis ir  “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

 

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās un citās izglītības iestādēs notiks dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kur tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās.

Valmierā Karjeras nedēļas pasākumi notiks gan vispārizglītojošās skolās, gan jaunatnes centrā “Vinda”, Valmieras tehnikumā un Vidzemes Augstskolā, piedāvājot jau tradicionālas aktivitātes, kā arī pilnīgi jaunu pieeju karjeras pasākumiem. Plašāka informācija pieejama mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Karjeras nedēļa 2019”.

“Karjeras nedēļā aicinu ikvienu piedalīties piedāvātajās aktivitātēs, kas notiek skolās gan ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, gan arī ārpus projekta atbalsta. Valmieras skolās Karjeras nedēļas aktivitātes ESF projekta ietvaros jau ir sākušās, jo 6.klašu izglītojamie aktīvi iepazīst mežu nozares profesijas,” stāsta Valmieras Izglītības pārvaldes speciāliste karjeras izglītības jautājumos Inga Savicka. Viņas viedoklim pievienojas arī Valmieras Attīstības aģentūras Karjeras un izglītības projektu vadītāja Inna Purmale: “Aicinu Valmieras pilsētas skolēnus iepazīties un izvērtēt Karjeras nedēļas programmas piedāvāto aktivitāšu klāstu. Esiet aktīvi, atvērti, ieplānojiet laiku un piedalieties! Tas jums ļaus paplašināt savu redzesloku, uzzināt par aktualitātēm darba tirgū, katram individuāli aizdomāties par nākotnes karjeras izvēli. Apmeklējot dažādu nozaru uzņēmumus, mācību iestādes, piedaloties diskusijās, tiekoties ar ekspertiem un dažādu profesiju pārstāvjiem, jums ir iespēja rast atbildes uz jautājumiem, kā arī gūt aktuālo informāciju  par nākotnes profesijām, gan Latvijā, gan pasaulē.

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kā laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos. 

Karjeras nedēļas pasākumos šogad iesaistījušās 110 Latvijas pilsētas un novadi un tajās esošās izglītības iestādes. Jau otro gadu Karjeras nedēļa ir ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitāte un šogad tajā piedalās visi projektā iesaistītie partneri – 75 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības un pašvaldību apvienības un 17 profesionālās izglītības kompetences centri.

AKTIVITĀŠU PROGRAMMA