A A A

Valmierā viesojas delegācija no sadraudzības apriņķa Giterslo Vācijā 

Drukāt
03.09.2019

No 29.augusta līdz 3.septembrim Valmierā un apkārtējos novados ciemojās viesi no sadraudzības apriņķa Giterslo un Valmieras sadraudzības pilsētas Halles (Vestfālenā), Vācijā. Šo dienu laikā delegācija viesojās Valmieras un apkārtējo novadu uzņēmumos un pašvaldības iestādēs, kā arī apmeklēja tūrisma objektus, lai pārrunātu līdzšinējās un turpmākās sadarbības iespējas pilsētu un to iestāžu starpā.

 

Valmieras sadraudzības pilsētu Halli šajā zināšanu un pieredzes apmaiņas braucienā pārstāvēja Halles - Valmieras sadraudzības koordinators, pilsētas bijušais izpilddirektors Kristians Loests (Christian Loest), pilsētas domes deputāti Aksels Reimers (Aksel Reimer) un Elke Rozentāle (Elke Rosethal), kā arī jaunatnes centra vadītājs Markuss Raučs (Marcus Rauch), mākslas un mūzikas skolas pedagoģe Klaudija Deforta-Meja (Klaudia Defort-Meya), baznīcas draudzes pārstāve Dagmāra Pahmeijere (Dagmar Pahmeyer) un žurnālists Pēteris-Klaus Šīlings (Klaus-Peter Schiling). Delegāciju Valmierā uzņēma Valmieras Pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums un ārējo sakaru organizators, projektu vadītājs Jānis Bērziņš.

Zinību dienu 2. septembrī Halles pilsētas delegācija sāka ar tikšanos Valmieras Pilsētas pašvaldībā, kur pārrunāja pilsētā aktuālo, iepazinās ar jaunajiem un aizsāktajiem projektiem, uzzināja par nākotnes iecerēm un iespējamās sadarbības jomām. Pēc pašvaldības apmeklējuma viesiem bija iespēja Valmieras Muzejā apskatīt Edītes Pauls-Vīgneres izstādi “Koronetes” un Valmieras vecpilsētas teritoriju, uzzināt par iecerēm tās attīstībai. Ar Zinību dienas svētkiem draugi no Vācijas iepazinās Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā, kur viesus uzņēma skolas direktore Agita Zariņa. Delegācija bija patīkami pārsteigta par svētku atmosfēru un skolas lielajām pārmaiņām pēc remonta. Viesi atzinīgi novērtēja augsto izglītības iestādes tehnisko aprīkojumu un radošo mācību vidi, kas pārspēj pat Gīterslo reģiona lielākās skolas.

Dienas otrajā pusē viesi apmeklēja jaunatnes centru “Vinda”, Valmieras Mākslas un dizaina vidusskolu, kā arī Valmieras Mūzikas skolu, kur skolas direktore Inese Sudraba iepazīstināja ar skolas simtgades plāniem un vienojās par turpmāko sadarbību ar Halles Mūzikas skolu. Apmeklējot Valmieru, Vācijas delegācija regulāri viesojas arī biedrības „Kristīgais Žēlsirdības centrs” Zupas virtuvē, kur arī šoreiz tikās ar valdes priekšsēdētāju Gaidu Pevko, lai pārrunātu aktuālo un turpmākās atbalsta un sadarbības iespējas. Lai iepazītu Valmieras attīstības virzienus, vizītes turpinājumā viesi apskatīja jauniegūto teritoriju Rūpniecības ielā 1, kas turpmāko gadu laikā pārtaps par jaunu industriālo Valmieras rajonu. Vācu viesi bija ieinteresēti sadarbībā arī šajā jautājumā un solījās nepieciešamo informāciju par jauno teritoriju un tās attīstību nogādāt arī Giterslo reģionā, lai palielinātu potenciālo investoru interesi par Valmieru un tās priekšrocībām. 

Vizītes noslēgumā Halles delegācijai bija unikāla iespēja ielūkoties Jāņa Daliņa stadiona būvniecības procesā un iepazīties ar sporta infrastruktūras attīstību Valmierā. Delegācija bija patīkami pārsteigta par augstā līmeņa sporta būvi un sporta infrastruktūras attīstību Valmierā.

Jāpiemin, ka šajā laikā Valmierā viesojās arī Halles Ģimnāzijas skolēni, kas sadarbībā ar Valmieras 5.vidusskolu iepazina Valmieru un 3.spetembrī viesojās arī Valmieras Pilsētas pašvaldībā. 

Valmieras rajona sadarbības līgums ar Giterslo apriņķi tika parakstīts 1994.gadā, taču Valmieras pilsētai ar Halles pilsētu – 2011.gadā. Reģionu sadarbība jau vēsturiski veidojusies ļoti aktīva un aizvien turpinās gan izglītības, kultūras, gan sporta un pārvaldības jomās.

FOTOGALERIJA