A A A

Dzirnavu ezeriņā ieplūstošais zaļais ūdens ir nekaitīgs videi un cilvēkiem 

Drukāt
14.08.2019

SIA “Valmieras ūdens” ir uzsācis centra rajona siltumtrases remontdarbus. To veikšanai nepieciešama siltumtrašu iztukšošana no tajās esošā tehniskā ūdens, kam pievienota zaļgana krāsviela. SIA “Valmieras ūdens” apliecina, ka pievienotā krāsviela ir starptautiski sertificēta kā videi un cilvēkam nekaitīga.

 

SIA “Valmieras ūdens” Siltumtīklu daļas vadītājs Jevgenijs Tihonovs: “Ūdens no siltumtrases novadīts lietus ūdens kanalizācijā, pa kuru tas šobrīd nonācis Dzirnavu ezeriņā. Krāsa reaģē uz gaismu, tāpēc tā tuvāko pāris dienu laikā izzudīs”.

Siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošana ar fluorescējošu zaļgandzeltenu krāsvielu tiek veikta siltumtīklu un siltumapgādes sistēmu blīvumu kontrolei. Šī ir viena no efektīvākajām un operatīvākajām metodēm, kā siltumapgādes sistēmā atklāt bojājumus. Piemēram, ja karstā ūdens sildītājs ir bojāts, tehniskais ūdens no tā iekļūst karstā ūdens padeves sistēmā un iekrāso pa ūdens krānu tekošo ūdeni dzeltenzaļā krāsā. Siltumtīklu ūdens noplūdes vietu meklēšana, pievienojot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, neietekmē siltumenerģijas padevi. Tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluorescējošu pārtikas krāsvielu SIA “Valmieras ūdens” veic periodiski. Un šāds siltumnesējs jeb tehniskais ūdens cirkulē tikai siltumtīklos.