A A A

Paldies par lielisko Valmieras dzimšanas dienu!  

Drukāt
12.08.2019

No 26.līdz 28.jūlijam kopā svinējām Valmieras 736.dzimšanas dienu. Satikāmies, radoši un izzinoši darbojāmies, dziedājām, dejojām un priecājāmies, sportojām, mielojāmies, ko darīt atrada ikviens liels un mazs valmierietis vai pilsētas viesis.

 

Jau tradicionāli Valmieras dzimšanas dienu atklājām ar gājienu “Valmiera lepojas!”, kurā pulcējās 67 krāšņi rotājušies kolektīvi, un tos sirsnīgi sveica arī liels līdzjutēju pulks. Gājiens, kas vijās cauri pilsētas centram un plūda paralēli pilsētas galvenajai ielai – Gaujai, bija iedvesmojošs sākums svētkiem.

Šogad svētku gājienā valmieriešus un pilsētas viesus priecēja: Valmieras Kultūras centra kolektīvi, pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” un “Buratino”, Valmieras Pārgaujas sākumskola, Valmieras 2.vidusskola, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda”, Valmieras tehnikums, Vidzemes Augstskola, Valmieras integrētā bibliotēka un draugi, VSIA “Valmieras Drāmas teātris”, Valmieras vasaras teātra festivāla kolektīvs un “Valmiermuižas alus darītavas” saime, Valmieras muzejs, vokālā studija “Notiņas”, Valmieras politiski represēto biedrība, Valmieras Diabēta biedrība un Valmieras pensionāru biedrība, biedrība “Valmieras Kennelklubs”, Vidzemes džudo skola, Valmieras Bērnu sporta skola un “Valmiera Glass/VIA” futbola un basketbola komandas, futbola klubs “FC Gauja”, Vidzemes karatē klubs, līnijdeju kolektīvs “ACCORDANCE”, veikals “Kameja”, balles deju klubs “Valmiera”, Re:TV un Vidzemes TV, SIA “Valmieras Namsaimnieks”, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “VAKS”, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālais centrs, SIA “Vidzemes slimnīca”, ārstniecības iestāde “Dzirdes Sistēmas”, SIA “VTU Valmiera”, AS VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA, AS “Swedbank”, SIA “Valmieras ūdens”, Valmieras maratons, Valmieras velo vienība, Vidzemes Olimpiskais centrs, SIA “VALPRO”, VAS “Latvijas Pasts”, SIA “SS-Būve”, bārs “Tinte”, piedzīvojumu spēles “Timemachine”, AAS “Balta”, aktīvā tūrisma centrs “Eži”, AS “Citadele”, “Valmiera Fitness”, Luminor banka, sporta klubs “Tuffstuff”, vīriešu frizētava “Royal Dandy”, “Čili pizza Valmiera”, veikals MEGO, ADB “Gjensidige”, SIA “BALTMA”,  SIA “BALTIJAS INDUSTRIĀLAIS SERVISS”, SIA “Austris AG”, TELE 2, SIA “Padtex Insulation”, ARD “EOLTAS”, SIA “IS”, SIA “Dižozols”, SIA “Logu alianse”, SIA “Latvijas Mežs”, Zemessardzes 22.kājinieku bataljons, 2.Vidzemes brigādes štābs, SIA “Megasargs”, autoskola “Lauris”, VUGD Vidzemes reģiona brigāde un Valmieras daļa, SIA “Amazone”, moto klubs “FF Riders” un Valmieras pilsētas pašvaldība.  

Valmieras pilsētas svētkos notika Valmieras jaunās stāstu un sajūtu grāmatas “Baznīcas gailis ir valmierietis” atvēršanas svētki. Pateicos visiem, kuri atbalstīja grāmatas tapšanu!

Pilsētas svētku laikā pirmo reizi paralēli mājražotāju un amatnieku tirgum uz Raiņa ielas norisinājās bērnu un jauniešu darinājumu tirgus “Jēgums”. Paldies jaunajai tirgotāju un uzņēmēju paaudzei par dalību! Tāpat pateicos SIA “Daiļrade Koks” par atbalstu, lai taptu atbilstoša tirgošanās infrastruktūra!

Rātslaukumā norisinājās “Valmieras garšu festivāls”. Restorāni “Vecpuisis”, “Valmiermuižas alus virtuve”, “Entresol”, “Čarlstons”, “Restorāns Ferma”, “Osta” un “OZO restorāns” valmieriešiem un pilsētas viesiem piedāvāja nogaršot smeķīgus ēdienus un dzērienus, maltītēm topot turpat acu priekšā. Paldies garšu meistariem par atsaucību un dalību svētkos!

Pateicos Valmieras Mūzikas skolai par muzikālo autobusu pieskandināšanu un īpašas svētku noskaņas radīšanu!

“Valmiermuižas alus darītava” Valmieras dzimšanas dienā galdā cēla Valmierai radītu BIO liepziedu vēstēju. Novērtēju, ka atradāt Valmieras īpašo smaržu, garšu un noskaņojumu un radījāt īpašu Valmieras dzērienu!

Paldies Valmieras pilsētas pašvaldības policijai, SIA “ZAAO” un SIA “Valmieras Namsaimnieks” par atbalstu svētku laikā!

Liels paldies svētku atbalstītājiem: SIA “PATA TIMBER” par atbalstu svētku laukuma iekārtojumam, AS “SEB banka”, Rimi, GRASBERGS Z/S “Zilūži”, veikparks “Rancho parks”, Valmieras peldbaseins, Valmieras Gaujas stāvo krastu Sajūtu parks, koncertzāle “Valmiera”, VSIA “Valmieras Drāmas teātris”, Ādažu čipsi, Drako, Rūjienas saldējums, SIA “VALPRO”, SIA “Artifex plus”, AS “Latvijas valsts meži”, restorāns “Rātes Vārti”, kafejnīca “Jauna Saule”, SIA “Valmiermuižas alus”, “Zaķumuižas ūdens”, Vietējais “top”, Cēsu alus, SIA “Latio” un portālam “Valmieras ziņas”!

Paldies valmieriešiem par dzīvesprieku un viesmīlību, un viesiem par kopābūšanu Valmieras 736.dzimšanas dienā! Jūs padarījāt svētkus īpašus!

Lai atkal mirdzētu tikšanās prieks, ielūdzu jūs uz Valmieras pilsētas svinībām arī nākamgad, ko atzīmēsim 2020.gadā no 24.līdz 26.jūlijam! Uz tikšanos Valmierā!

Jānis Baiks,

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs