A A A

Par zaļganas krāsas ūdens noplūdi Valmieras pilsētā no siltumapgādes sistēmas 

Drukāt
24.07.2019

Trešdien, 24. jūlijā, Valmieras pilsētas centrā esošajā Rātsupītē tika novērota zaļganas krāsas ūdens ieplūšana, liekot iedzīvotājiem satraukties par iespējamo vides piesārņojumu. SIA “Valmieras ūdens” apliecina, ka zaļganais ūdens nokļuvis Rātsupītē pa notekgrāvi, kurā tika novadīts iekrāsotais ūdens no siltumtrases, bet ūdenim pievienotā krāsviela nav kaitīga iedzīvotāju veselībai vai apkārtējai videi.

 

SIA “Valmieras ūdens” Siltumtīklu daļas vadītājs Jevgenijs Tihonovs:

“Valmieras Viestura vidusskolā turpinās būvdarbi, un saņēmām lūgumu pievienot sporta zāles ēku siltumtrasei. Lai varētu veikt nepieciešamos cauruļvadu pieslēguma darbus, trasetika iztukšota (izlaists iekrāsotais siltumnesējs jeb tehniskais ūdens). Šādās situācijās siltumtrasē esošais ūdens tiek novadīts lietus kanalizācijā vai tuvējā notekgrāvī, jo nav videi kaitīgs un nesatur piesārņojošas vielas. Konkrētajā objektā ūdens novadīšana notika grāvī, pa kuru iekrāsotais ūdens sasniedza Rātsupīti. Krāsa reaģē uz gaismu, tāpēc tā tuvāko pāris dienu laikā izzudīs un upītes ūdens atgūs savu iepriekšējo nokrāsu.”

Siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošana ar fluerescējošu zaļgandzeltenu krāsvielu tiek veikta siltumtīklu un siltumapgādes sistēmu blīvumu kontrolei. Šī ir viena no efektīvākajām un operatīvākajām metodēm, kā siltumapgādes sistēmā atklāt bojājumus. Piemēram, ja karstā ūdens sildītājs ir bojāts, tehniskais ūdens no tā iekļūst karstā ūdens padeves sistēmā un iekrāso pa ūdenskrānu tekopšo ūdeni dzeltenzaļā krāsā. Siltumtīklu ūdens noplūdes vietu meklēšana, pievienojot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, neietekmē siltumenerģijas padevi. Tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluoriscējošu pārtikas krāsvielu SIA “Valmieras ūdens” veic periodiski. Jāatzīmē, ka siltumnesējs jeb tehniskais ūdens cirkulē tikai siltumtīklos.