A A A

Redzamas jaunās vieglatlētikas manēžas aprises 

Drukāt
15.05.2019

Valmierā, Jāņa Daliņa ielā 2 intensīvi notiek Jāņa Daliņa stadiona pārbūves un vieglatlētikas manēžas būvniecības projekta īstenošanas darbi.

 

Līdz šim darbi noritējuši teritorijā, kur tiek būvēta vieglatlētikas manēžā. Tai izbūvēti pamati, nobeigumam tuvojas nesošā dzelzsbetona karkasa (kolonnas, sienas pārsegumi) betonēšana, tiek gatavota manēžas pamatne grīdu betonēšanai. Pēc jumta kopņu uzstādīšanas sekos jumta klāja konstrukciju ierīkošanas darbi. Tribīņu daļā uzstādītās tērauda sijas paver iespēju veikt pēdējos lielos betonēšanas darbus – sēdvietu dzelzsbetona pamatnes ierīkošanu. Vēl tiek mūrētas keramzītbloku starpsienas, kā arī turpinās ārējo un iekšējo inženiertīklu ierīkošana.

Manēžas būvniecības laikā Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņiem, sporta biedrībām un iedzīvotājiem treniņu organizēšanai bija atstāts pieejams futbola laukums un stadiona skrejceliņi (izņemot starta/finiša taisni). Pabeidzot jumta konstrukciju būvniecību un atbrīvojot stadiona daļu no būvniecības materiāliem, pārbūves darbi tiks sākti arī stadionā.

Stadiona tehniskais pārbūves risinājums sabalansē vieglatlētikas un futbola vajadzības. Projektā paredzētas stadiona laukuma ģeometrijas izmaiņas. Stadionā tiks izveidota drenāžas sistēma, futbola laukumā - laistīšanas sistēma. Darbu laikā stadions un skrejceliņi nebūs pieejami sporta treniņiem.

Projekta laikā plānota arī vides labiekārtošana visā Jāņa Daliņa stadiona teritorijā.

Pēc pārbūves stadions atbildīs Starptautiskās vieglatlētikas federācijas (IAAF) 2.klases II kategorijas būves prasībām. Savukārt manēža pēc pārbūves atbildīs IAAF 2.klases IV kategorijas būves prasībām. Tas nozīmē, ka Valmierā varēsim uzņemt starptautiska līmeņa  - Eiropas sacensības un treniņnometnes.  

Darbi Jāņa Daliņa stadionā tika uzsākti 2018.gada martā un turpinājās visus ziemas mēnešus. Būvdarbus veic piegādātāju apvienība “Lemminkainen”, būvuzraudzību – “Būvuzraugi LV”. Kopējās projekta realizācijas izmaksas  - 17.85 milj. EUR (bez PVN), tajā skaitā valsts budžeta finansējums ne mazāks kā 5.3 milj. EUR.

Jāņa Daliņa stadions kopš tā atklāšanas 1936.gadā ir intensīvi izmantots treniņiem un sacensībām. Lēmums par Jāņa Daliņa stadiona pārbūvi pieņemts, jo tas bija tehniski un morāli novecojis, ar nepietiekamu platību, lai nodrošinātu treniņu iespējas visiem sportot gribētājiem.

Jāņa Daliņa stadionu un vieglatlētikas manēžu plānots atklāt 2020.gadā. Tā būs starptautiskajiem standartiem atbilstoša, modernākā vieglatlētikas manēža Latvijā - piemērota sporta nodarbībām kā lieliem, tā maziem.

Galerija