A A A

Artroskopiju tornis – drošākām un kvalitatīvākām operācijām  

Drukāt
14.03.2019

Turpinot uzlabot pacientu ārstēšanas un aprūpes kvalitāti, drošību un darba vidi personālam, Vidzemes slimnīcā iegādāta iekārta traumatoloģisko operāciju veikšanai – artroskopijas tornis.

 

Artoskopiski kontrolētā tehnikā veiktas operācijas šobrīd jau ir standarta metode modernās ārstniecības iestādēs, jo tai ir virkne priekšrocību, salīdzinot ar iepriekš izmantotajām. Mazāku griezienu un smalkāku instrumentu izmantošana nozīmē, ka operācija ir mazinvazīva, tātad saudzīgāka pret pacientu, jo samazina komplikāciju risku, saīsina atveseļošanās laiku un ļauj viņam ātrāk atgriezties darbā. Šāda operācija ir veicama pat vairākas reizes īsākā laikā, bet augstākas izšķirtspējas vizualizācija nodrošina labāku redzamību, tātad ir ārstam ērtāka un mazāk nogurdinoša. 

Līdz šim artroskopija visbiežāk tika  izmantota ceļa locītavas un pleca locītavas krustveida saišu plastikai, bet jaunā iekārta ļaus paplašināt pakalpojumu klāstu, nodrošinot mūsdienīgu ārstēšanu visiem Vidzemes reģiona iedzīvotājiem ar karpālā kanāla sindromu, plaukstas locītavas un citu mazo locītavu saslimšanām.

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes slimnīca
Benita Brila