A A A

Valmierā viesojas Vīlandes pilsētas mērs Madis Timpson 

Drukāt
07.02.2019

Trešdien, 6. februārī, pirmo reizi oficiālā vizītē Valmieru apmeklēja Valmieras ilggadējas sadraudzības pilsētas Vīlandes mērs Madis Timpsons (Madis Timpson), Vīlandes Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Krista Kulla (Krista Kull), sabiedrisko attiecību speciālists Johans Kristians Konovalovs (Johan-Kristjan Konovalov) un starptautisko sakaru vadītāja Mari Moratsa (Mari Moorats), lai uzzinātu par Valmieras pilsētā paveikto pēdējo gadu laikā, kā arī iepazītos ar tuvākajiem attīstības projektiem.

 

Vizītes sākumā delegācija no Vīlandes tikās ar Valmieras Pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju Kristīni Meleci un Valmieras Pilsētas pašvaldības Attīstības nodaļas ārējo sakaru organizatoru Jāni Bērziņu. Tikšanās laikā delegācija tika iepazīstināta ar vispārējo ekonomisko, demogrāfisko, sociālo, sporta un kultūras dzīvi Valmierā. Pārrunātas tika arī aktualitātes pārrobežu projektu jomā, igauņu tūrisma tendences Valmierā, kā arī iespējamās turpmākās sadarbības jomas starp Valmieru un Vīlandi. Viesi īpaši atzinīgi novērtēja Valmieras sporta infrastruktūras attīstību, kā arī Valmieras zīmola jauno identitāti un mārketinga komunikācijas stratēģiju.

Pēc vizītes pašvaldībā delegācija apmeklēja Valmieras muzeju, kur galvenā pētniece Liene Rokpelne iepazīstināja ar aktualitātēm Valmieras muzejā, kā arī izskaidroja muzeja teritorijas attīstības plānus. Vizītes laikā īpaši tika izcelta Valmieras Kultūrvēsturiskā centra būvniecības iecere Valmieras vēsturiskajā pilsdrupu teritorijā, kas būs ļoti nozīmīga Valmieras, kā Hanzas pilsētas vērtība.

Vīlandes mērs bija patīkami pārsteigts par Valmieras straujo un pārdomāto attīstību, augsti novērtēja spēju realizēt modernus un drosmīgus risinājumus esošajām problēmām. Apmeklējot jaunuzceltos Valmieras īres namus, delegācija novērtēja modernā un ilgtspējīgā pilotprojekta ideju, kā arī nākotnes plānus un ieceres par nākamo īres namu būvniecību un jaunu talantu piesaisti Valmierai.

Par vienu no iespaidīgākajiem Valmieras attīstības projektiem Vīlandes mērs atzina jaunuzcelto Valmieras peldbaseinu, ko jau paspējuši novērtēt arī iedzīvotāji no Vīlandes. Ar Valmieras peldbaseinu un Vidzemes Olimpisko centru viesus iepazīstināja Mārketinga speciāliste, sporta pasākumu organizatore Jolanta Dukure. Arī Vīlandes pilsētas pašvaldība jau vairākus gadus plāno un meklē labākos risinājumus peldbaseina būvniecībai, tādēļ Valmieras peldbaseina apmeklējums viesiem bija īpaši nozīmīgs. 

Vīlande ir Igaunijas Dienvidu Hanzas pilsēta ar 17 473 iedzīvotājiem un ir reģionālais kultūras, sporta un ekonomikas centrs. Valmiera un Vīlande ir sadraudzības pilsētas jau kopš 1992. gada, un sadarbība galvenokārt norit izglītības, kultūras, pilsētvides labiekārtošanas un ekonomikas jomā.