A A A

Latvijas uzņēmumiem savs biznesa parks Lielbritānijā 

Drukāt
07.12.2015

Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kamera (Latvian-British Chamber of Commerce) atver savu pirmo Biznesa parku Lielbritānijā. Biznesa parks atrodas Bristolē, Dienvidrietumanglijā, tā ir otrā ekonomiski attīstītākā pilsēta pēc Londonas. Biznesa parka komplekss sastāv no septiņām ēkām, kurās atrodas vairāk nekā 16 biroji.

 

“Ņemot vērā to, ka Bristoles pilsēta ir oficiālā IT, augsto tehnoloģiju, inženierzinātņu, digitālās un radošās nozares pilsēta Lielbritānijā, Biznesa parks tika apzināti izveidots tieši šajā pilsētā, jo saredzam iespējas veidot ciešas iespējas starp abu valstu uzņēmējiem. Esam jau izveidojuši konkrētas iestrādes ar Bristoles un Dienvidrietumanglijas institūcijām, kuras būtu gatavas sadarboties ar Latvijas uzņēmumiem,” norāda Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības kameras izpilddirektore Baiba Brown.

Tirdzniecības kameras Biznesa parks sniegs vienreizēju iespēju Latvijas uzņēmumiem, izmantot biznesa pasta korespondences adreses Lielbritānijā, kas palīdzēs veidot uzticamāku Latvijas uzņēmumu, tā produktu tēlu Lielbritānijas un starptautisko biznesu partneru un klientu priekšā.   Piemēram, norādot Biznesa parka adresi Latvijas uzņēmuma mājas lapā, uz vizītkartēm, uz veidlapām, mārketinga materiālos (bukletos, preču katalogos), kā arī aizpildot Lielbritānijas valsts iestāžu reģistrācijas formas un pieteikumus. Latvijas uzņēmumiem nepieciešamības gadījumā būs iespēja arī īrēt savu biroju biznesa parka kompleksā.

“Biznesa parks ļaus Latvijas uzņēmumiem izmantot jaunas iespējas, kās iepriekš nebija pieejamas, biznesa parka apkalpošanas valodas būs latviešu, krievu un angļu, tādā veidā mazinot barjeras Latvijas uzņēmējiem un praktiski palīdzot tiem ar Lielbritānijas tirgu. Mēs apzināmies, ka Lielbritānija ir multikulturāla valsts un šeit ir daudzas neizmantotas biznesu iespējas Latvijas uzņēmumiem,” informē Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības kameras priekšsēdētājs Mārcis Liors Skadmanis.

Saskaņā ar ārvalstu tirdzniecības kameru apskata informāciju, Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības kamera ir pirmā kamera no Baltijas valstīm, kura ir atvērusi savu Biznesa parku Lielbritānijā, līdz ar to esam nelielu soli priekšā Lietuvai un Igaunijai.

Dienvidrietumanglijas viena gada ekonomijas apmērs sasniedz 26 miljardu sterliņu mārciņu (aptuveni 36 miljardi eiro) un 10 miljardu sterliņu mārciņu (aptuveni 13 miljardi eiro) ieņēmumi šī reģiona nodokļu kasē. 90% cilvēku, kuri strādā šajā reģionā ir vietējie iedzīvotāji. Bristoli oficiāli uzskata kā galveno “Start Up” jauno uzņēmumu centru, kā arī IT, augsto tehnoloģiju, inženierzinātnes, digitālās, radošās, aviācijas nozares investoru bāzēšanās vietu. Dienvidrietumanglija var lepoties ar 11 Nobela prēmiju laureātiem.

Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kamera ir Lielbritānijas neatkarīga organizācija (institūcija), kas tika dibināta 2010. gadā Londonā. Latvijas - Lielbritānijas Tirdzniecības kamera apvieno Apvienotās Karalistes starptautisko Biznesa un Tiesību centru, palīdzot un risinot dažādus jautājumus Latvijas valsts piederīgajiem Lielbritānijā un pārstāvot abu valstu uzņēmēju intereses. Tirdzniecības kameras padomi pārstāv vairākas Lielbritānijas biznesa vidē pazīstamas personas, piemēram, Marks Prisks (Mark Prisk), Lielbritānijas premjerministra pārstāvis investīciju jautājumos Ziemeļu un Baltijas valstīs, bijušais Lielbritānijas Komercdarbības un uzņēmējdarbības valsts ministrs u.c.

Informāciju sagatavoja:

Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības kamera
Komunikācijas daļa
E-pasts:info@latvianchamber.co.uk