A A A

5.janvārī Valmierā putnu iepazīšanas un putnu barotavu meistarošanas pasākums 

Drukāt
07.01.2013

Laikapstākļi šobrīd neliecina, ka spārnotajiem pilsētas iemītniekiem būtu nepieciešama mūsu - cilvēku palīdzība. Tomēr no jauna iestājoties aukstam un sniegotam laikam dabā, mēs varam putniem atvieglot barības sameklēšanu, palīdzēt atjaunot barības meklējumos iztērētās enerģijas rezerves un uzlabot to izredzes sagaidīt pavasari.

 

Aicinot putnu barošanas nodarbei pievērsties atbildīgi, Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar basketbola klubu "Vidzemes Augstskola", Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības Vides virzienu un uzņēmējiem skolēnu ziemas brīvlaikā - sestdien, 5. janvārī no pl. 12:00 līdz 14:00 Valmieras muzeja pagalmā aicina iepazīt putnus izglītojošā pasākumā ģimenēm "Valmieras putni ziemā" ar putnu barotavu meistarošanas darbnīcu.

Ornitologs Andris Klepers stāstīs, kādus putnus visbiežāk varam sastapt pilsētā ziemā - Gaujmalā, dārzos, pagalmos, parkos un arī pie barotavām. Uzzināsim, kuriem putniem Valmiera ziemā kļūst par silto zemi.

Atgādināsim pašu galveno putnu barošanas nosacījumu - putnu barošanu var uzsākt un veikt tikai tie, kuri to var nodrošināt neizlaižot nevienu dienu līdz brīdim, kad gaisa temperatūra arī naktīs nav zemāka par 0 grādiem un ir nokususi sniega sega. Citādi barotavai piesaistītie putni gaidot ierasto ēdienreizi barotavā nepagūs uzņemt nepieciešamo barības daudzumu, un pienākot nakts salam, ies bojā nosalstot.

Pasākuma apmeklētāji uzzinās, ar ko putnus vislabāk cienāt un, to, ka barība nedrīkst būt sālīta un ar garšvielām, un kā putnu barošanas sezonai sagatavoties jau rudenī.

Runāsim arī par barotavu tīrību un drošības pasākumiem, jo pašam barotājam pēc putnu ēdnīcas aprūpēšanas kārtīgi jānomazgā rokas.

No SIA BIKO - LAT, SIA Ekers un SIA "Delve 2" sagādātajiem materiāliem kopā ar basketbola kluba "Vidzemes Augstskola" puišiem meistarosim putnu barotavas. Pārrunāsim, kuras ir vispiemērotākās vietas barotavu novietošanai daudzdzīvokļu mājās, kuras - privātmājās, un kā praktiski pievilināt putnus barotavai.

Pasākuma apmeklētājus sasildīs traktiera - picērijas "Liepziedi un Rozmarīns" sarūpētā ugunskura tēja.

Aicinām valmieriešus vērot putnus ziemā pilsētā un sūtīt digitālo fotogrāfiju failus (min. 300 dpi izšķirtspēja) un nelielus videoklipus (max.80 sek.) konkursam "Valmieras putni ziemā" uz e-pasta adresi info@valmiera.lv līdz 1.martam.

Titulbilde: Selga Bērziņa, www.dabasdati.lv un www.selgasfoto.lv