A A A

Valmierā atklāj 42 metrus garu gaismas tiltu 

Drukāt
16.01.2013

Ceturtdien, 20. decembrī Valmierā, pār Dzirnavu ezeriņu uzstādīts un svinīgā gaisotnē atklāts unikāls 42 metrus garš gaismas objekts - "Tilts, kas savieno", ko svētku priekšvakarā visiem Valmieras pilsētas iedzīvotājiem un viesiem dāvina Latvijas lielākais telekomunikāciju uzņēmums Lattelecom.

 

Valmieras izvēle ir ļoti rūpīga un apzināta, jo vairāk nekā 6000 klientiem Valmierā ir pieejams Lattelecom optiskais internets, kas nodrošina stabilu un ātru internetu. Pateicoties jaunākai tehnoloģijai - optiskās šķiedras kabelim - dati par to tiek pārraidīti ar gaismas palīdzību, sasniedzot gaismas ātrumu.

Tieši Valmierā ir fiksēts Lattelecom optiskā interneta 100 000. klients - tas ir valmierietis Salvis Stilbs, kuram tilta svinīgā atklāšanas laikā tika pasniegta īpaša dāvana no Lattelecom - planšetdators.

"Priecājamies par sadarbību ar Lattelecom, kuras rezultātā varam dāvināt valmieriešiem prieku - vēl vienu skaistu vides objektu pilsētā. Šis gaismas tilts īsi pirms Ziemassvētkiem un gadu mijas man saistās ar domām par nākamo gadu. Es novēlu visiem, lai tas ir bagāts gaišām domām un spožām idejām, un vieno visus cilvēkus kā Valmierā, tā ārzemēs, līdzīgi kā gaismas tilts saista abus Dzirnavu ezeriņa krastus. Var teikt, ka aizvadītais mums ir tiltu gads - īstenots vērienīgais Gaujas tilta projekts un tagad - starojošais Dzirnavu ezeriņa gaismas tilts!" gaismas tilta atklāšanā teica Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis.

"Ziemassvētki ir ticības, cerības un gaismas laiks. Laiks, kad mēs atskatāmies uz paveikto un skaidri iezīmējam nākamā gada plānus. Ticu, ka šis gaismas tilts priecēs kā mazu tā lielu, kā arī ikvienā valmierietim vairos pozitīvas un gaišas domas, un raisīs domas tiem labiem darbiem, kas 2013.gadā paveicami", atklāj Lattelecom Valsts un pašvaldību nozares direktors Jānis Kirilka.


Šis gaismas objekts festivālā "Staro Rīga" ieguva pirmo vietu pēc skatītāju balsojuma un ir gatavots no 1000 m LED diožu caurulēm un 234 m2 liela LED lampu tīkla, un tā kopējais garums pāri pilsētas ezeram ir 42 m. Tilta izveidē izmantoti 1,5 km elektrības kabeļu.

Ikviens interesents tiek aicināts piedalīties Lattelecom un Valmieras pilsētas pašvaldības kopīgi rīkotajā konkursā - līdz 7. janvārim nofotografēties pie tilta, un sūtīt bildi uz info@valmiera.lv. No 8.janvāra līdz 14.janvārim portālā www.draugiem.lv/valmieraspilseta norisināsies balsojums, kurā tiks noteikti trīs veiksminieki, kam tiks pasniegtas īpašas balvas no Lattelecom.