A A A

Notiks barikāžu atceres dienai veltīts pasākums 

Drukāt
16.01.2013

21. janvārī pulksten 14:00 Valmierā pie barikāžu Piemiņas akmens, kas atrodas laukumā iepretim ēkai Rīgas ielā 50, tiks atzīmēta barikāžu aizstāvju atceres diena.

Pasākuma ietvaros paredzētas svinīgās uzrunas un dzejas priekšlasījumi, kā arī Valmieras Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra "Si bemol" grupas muzikālie priekšnesumi. Tradicionāli pie Piemiņas akmens tiks aizdegtas svecītes un noturēts klusuma brīdis.

 

Atceres dienas pasākumu organizē Valmieras Valsts ģimnāzijas kolektīvs, un tajā piedalīsies Valmieras pilsētas skolu jaunatne, Valmieras Valsts ģimnāzijas jaunsardzes 216. vienības dalībnieki Ojāra Ābola vadībā, kā arī Zemessardzes 22.kājinieku bataljona un Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvji. Piemiņas pasākuma dalībniekus uzrunās arī barikāžu aizstāvis un bijušais Valmieras policijas majors Aleksandrs Melngāršs, kurš ir arī viens no Piemiņas akmens uzstādīšanas iniciatoriem.

1991. gada 20. janvārī podomju militārās specvienības ieņēma Latvijas Republikas Iekšlietu ministriju, izraisot Rīgas centrā apšaudi, kurā bojā gāja vairāki cilvēki. Kopš 1997. gada, 20. janvāris ir noteikts par barikāžu aizstāvju atceres dienu.