A A A

Valmierā apbalvo skaistāk izrotāto un izgaismoto namu konkursa uzvarētājus 

Drukāt
18.01.2013

18. janvārī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis sveica skaistāk izrotāto un izgaismoto namu konkursa uzvarētājus. Skaistākos, mākslinieciski kvalitatīvāk un gaumīgāk izrotātos namus valmierieši līdz 27.decembrim varēja ieteikt četrās kategorijās, bet konkursa uzvarētāji tika noteikti iedzīvotāju balsojumā.

Par skaistāk izrotāto tirdzniecības un ražošanas uzņēmumu atzīts ziedu veikala "Amarillis", tā skatlogi. 
Kategorijā "Daudzdzīvokļu mājas" par pievilcīgāko valmierieši atzinuši ēku Upes ielā 4. Kultūras un izglītības iestāžu konkurencē kā interesantākais novērtēts Valmieras pilsētas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" svētku noformējums. Savukārt privātmāju kategorijā par pievilcīgāko atzīta ēka un pagalms Georga Apiņa ielā 9.

"Vēlos teikt lielu paldies ikvienam, kas domā un cenšas izgaismot savu namu, mājas pagalmu un skatlogus, kas dod savu ieguldījumu, lai mūsu pilsēta būtu gaišāka ziemas tumšajā laikā," sveicot skaistāk izrotāto namu saimniekus, norādīja Inesis Boķis.

"Sākotnēji ēku izgaismojām savam priekam, lai iedzīvotājiem, nākot mājās, būtu patīkami skatīties un rastos svētku noskaņa. Ēkas izdaiļošanā bija jāiesaistās visiem iedzīvotājiem, jo gaismiņas tika izliktas visos dzīvokļos, kuriem logi atrodas uz ielas pusi, tādēļ bez kaimiņu sadarbības to paveikt nebūtu iespējams," atzīst nama Upes ielā 4 pārstāvis Māris Salmanis, kurš savu māju uz Ziemassvētkiem rotā jau otro gadu.


Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, arī šogad Valmieras pilsētas pašvaldība izsludināja skaistāk izrotāto un izgaismoto namu konkursu, aicinot ikvienu pieteikt skaistāk noformētās ēkas Valmierā. Šāds konkurss tiek organizēts, lai radītu Valmierā Ziemassvētku laikam atbilstošu noskaņu un aicinātu organizācijas, uzņēmumus, iestādes un mājsaimniecības veidot logu, telpu, pagalmu, namu fasāžu u.c. svētku noformējumu.

Šogad konkursam tika pieteikti un otrajai kārtai - iedzīvotāju balsojumam - izvirzīti 27 izrotātie nami. Savus favorītus iedzīvotājiem bija iespēja noteikt, balsojot gan telefoniski, gan elektroniski - Valmieras pilsētas pašvaldība interneta vietnē www.valmiera.lv. Par visiem konkursa dalībniekiem kopumā tika saņemtas 1339 balsis. Papildus balsojums par skaistākajiem namiem notika arī portālā Draugiem.lv, un portāla lietotāju simpātijas balvu ieguva nams Upes ielā 4.