A A A

Valmierā aug ziemas aktivitāšu popularitāte  

Drukāt
18.01.2013

20. janvārī jau otro gadu visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Sniega diena. Tā ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas iniciatīva, lai globālā mērogā veicinātu slēpošanas un snovborda popularitāti, kā arī aktīvu un veselīgu dzīvesveidu.

Lai veicinātu bērnu aktivitāti ziemā, Valmieras speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" bērni vecumā no trīs gadiem līdz skolas vecumam jau ceturto gadu vienu reizi nedēļā slēpo. 
Šim mērķim bērnudārza pagalmā ir izveidota gan vienlaidus trase, gan divas trasītes ar nelieliem nobraucieniem. Šogad bērnudārzs iegādājies papildus jaunu slēpju komplektus, lai ziemas priekus var baudīt trīs grupiņu bērni vienlaicīgi.

PII "Bitīte" sporta skolotāja Mārīte Klapenkova norāda, ka slēpošana veicina bērnu kustību koordināciju un līdzsvaru, norūda bērnus un izraisa viņos daudz pozitīvas emocijas. PII "Bitīte" direktore Guntra Kukjāne norāda, ka slēpošanas ieviešana sporta nodarbībās ir bijusi apzināta, mērķtiecīga izvēle, kas vienmēr atbalstīta arī valsts dotācijas ietvaros. Viņa norāda, ka bērnudārza aktivitātes ir veicinājušas ziemas sporta aktivitātēm brīvdienās pievērsties arī bērnu pārējos ģimenes locekļus.

SIA šAktīvā tūrisma centrs EŽI" projektu vadītājs Aldis Leitlands saka, ka Valmieras vispārizglītojošās skolas vismaz reizi gadā izmanto mūsu piedāvāto iespēju iznomāt slēpes un skolas apkārtnē sporta stundā slēpot. Tā ir iespēja slēpot skolēniem, kuru vecāki nevar atļauties iegādāties slēpošanas inventāru, jo slēpošana sporta stundās vairs nav obligāta.

Valmieriešiem distanču slēpošanai ir pieejamas divas izgaismotas trases - Jāņa Daliņa stadionā un ziemas sporta centrā "Baiļi".

Valmierieši ir arī aktīvi slidotāji, izmantojot gan Vidzemes Olimpiskā centra publisko slidotavu telpās, gan Valmieras publisko slidotavu pilsētas centrā.

Tikpat populāra ir arī bērnu vizināšana ar ragaviņām Valmieras dabas teritorijās.

Valmierā aktīvi slēpo un dažādās slēpošanas sacensībās piedalās arī Valmieras Bērnu sporta skolas airēšanas slaloma un orientēšanās programmas dalībnieki, kuriem slēpošana ir galvenais ziemas sezonas treniņš.

Kā slēpošanu veicinošos pasākumus Valmierā var minēt tautas slēpojuma sacensības "Baiļu apļi", kas 9.februārī sporta un atpūtas kompleksā "Baiļi" jau notiks 10.reizi, kā arī aktīvā tūrisma centra "Eži" organizēto tradicionālo tautas slēpojumu - pārgājienu "Slēpju maršs".

Ziemas sporta aktivitāšu veicināšanas pasākumi bērnu un jauniešu vidū pasaules kontekstā ir nozīmīgi, jo saistīti arī ar vides aizsardzību. Bērni būs sniega aizbildņi nākotnē, risinot globālās sasilšanas problēmas.