A A A

Valmierā piemin 1991. gada barikāžu aizstāvjus 

Drukāt
22.01.2013

21. janvārī Valmierā pie barikāžu Piemiņas akmens tika atzīmēta barikāžu aizstāvju atceres diena. Pasākumā bija pulcējušies jaunieši no Valmieras pilsētas skolām, Valmieras Valsts ģimnāzijas jaunsardzes 216. vienības dalībnieki Ojāra Ābola vadībā, kā arī Zemessardzes 22.kājinieku bataljona un Valmieras politiski represēto biedrības pārstāvji. 
Piemiņas pasākuma svinīgajā uzrunā Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Inesis Boķis atgādināja, ka barikāžu laikā Latvija un tās iedzīvotāji nebija vieni, mūs atbalstīja Baltija, Eiropa un arī lielākās Pasaules valstis. Tomēr izšķirošais bija latviešu vienotība, pacilātības gars un dzimtenes mīlestība. "Arī nākotnē mūsu nesavtīgie darbi, veidojot Latviju par augsti attīstītu valsti, būs labākā piemiņa, atzinība un pateicība tiem, kas stāvēja pie barikādēm, cīnoties par brīvu Latviju," uzsvēra I. Boķis.
Pasākuma klātesošos uzrunāja arī barikāžu dienas dalībnieks un Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Zemļickis: "Ja tagad mēs jautātu cilvēkiem, vai viņi arī šodien būtu gatavi doties uz barikādēm, tad vairums atbildētu apstiprinoši, jo tā ir mūsu valsts un mūsu attieksme pret to. Šīs attieksmes veidošana sākas katrā izglītības iestādē, katrā darbavietā, pilsētā un valstī kopumā."
Ar savām atmiņām par barikāžu laika notikumiem dalījās barikāžu aizstāvis un bijušais Valmieras policijas majors Aleksandrs Melngāršs, kurš pirms vairāk kā 12 bija arī iniciators piemiņas vietas izveidei. A. Melngārša ideju atbalstīja akmeņkalis Jānis Sprudzāns, interjera veidotājs Dainis Saulītis, bet Ojāra Vācieša stipros vārdus sameklēja žurnālists Andris Briedis.
Atceres dienas pasākumu organizēja Valmieras Valsts ģimnāzijas kolektīvs, un tā ietvaros tradicionāli tika aizdedzinātas svecītes, nolikti ziedi pie Piemiņas akmens un ar klusuma brīdi godināti barikāžu aizstāvji.