A A A

Valmieras mērs piedalīsies forumā "Rīcība un risinājumu Latvijas reģionu attīstībai" 

Drukāt
22.01.2013

23. janvārī Rīgā, Melngalvju namā, notiks Valsts prezidenta Andra Bērziņa iniciēts forums "Rīcība un risinājumu Latvijas reģionu attīstībai", kurā piedalīsies arī Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Inesis Boķis. Forums tiek rīkots ar mērķi piedāvāt praktiskus risinājumus Latvijas reģionu attīstības atbalstam un rosināt nepieciešamās izmaiņas rīcībpolitikās.
  

Pasākumā tiks runāts par Latvijas teritoriju attīstības iespējām un šķēršļiem, iespējām veicināt reģionu attīstību, par globālajiem izaicinājumiem Latvijas pilsētu un lauku attīstībai, kā arī uzņēmēju un pašvaldības sadarbības iespējām. Tāpat foruma dalībnieki diskutēs par zemes resursu efektīvāku izmantošanu lauksaimniecības produktu ražošanā, ražotāju kooperāciju, lai palielinātu vietējo produktu patēriņu, un ceļu un transporta pieejamību lauku iedzīvotāju mobilitātei.

Vēl forumā tiks spriests par valsts, pašvaldību un privātajām iniciatīvām infrastruktūras attīstībā un jaunu darba vietu radīšanā, par nodokļu politiku, kas veicinātu uzņēmējdarbību reģionos un pašvaldību iespējām radīt uzņēmējdarbībai nepieciešamos apstākļus. Foruma noslēdzošā paneļdiskusija būs veltīta jautājumiem, kas skar cilvēkresursu efektīvāku izmantošanu, uzsverot to kā nosacījumu tautsaimniecības attīstībai un indivīda labklājībai, dalībnieki diskutēs arī par efektīvāku vietējo un reģionālo pārvaldi, kā arī tiks spriests par nacionālās industriālās politikas piedāvājumu reģionu attīstībai un pašvaldību lomu ekonomikas attīstībā, kā arī citiem jautājumiem.

Pasākumā aicināti piedalīties Stratēģiskās attīstības komisijas (SAK) pārstāvji, Eiropas Parlamenta deputāti, Latvijas Republikas Saeimas komisiju vadītāji un deputāti, ministri, Latvijas lielo pilsētu vadītāji, Ministriju valsts sekretāri, kā arī Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji.

"Veiksmīgai attīstības politikai jāveicina sadarbību starp pilsētu un laukiem, jāatbalsta iedzīvotāju ekonomisko mobilitāti, kā arī jāveido pilsētās pievilcīgu industriālo vidi. Dažkārt, lai pārrautu attīstības lejupejošo loku valsts institūcijām ir jāiejaucas tieši - veidojot un attīstot uzņēmumus, kas sniedz pakalpojumus un atjauno zaudētās darba prasmes," uzsvērts SAK sagatavotajā materiālā par foruma mērķi un uzdevumiem.