A A A

Ungārijas Lauku attīstības ministrijas pārstāvji viesojas Valmierā 

Drukāt
23.01.2013

22. janvārī Valmieras pilsētas pašvaldībā viesojās Ungārijas Lauku attīstības ministrijas delegācija, kā arī pārstāvji no Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas. Ārvalstu viesu ciemošanās Valmierā bija iekļauta oficiālās vizītes ietvaros Latvijā, kas norisinās no 21. līdz 23. janvārim. 
Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis un izpilddirektora vietnieks Aigars Vītols tikās ar Ungārijas Lauku attīstības ministrijas parlamentāro valsts sekretāru Ģulu Budai (Gyula Budai), viņa vietnieci Katalinu Totu (Katalin Toth), Parlamentāro lietu departamenta direktoru Balažu Sābo (Balazs Szabo) un politisko padomnieku Gergeļu Takaču (Gergely Takacs), kā arī Ungārijas vēstnieku Latvijā Gāboru Dobokai (Gabor Dobokay). LR Zemkopības ministriju pārstāvēja Starptautisko lietu nodaļas vadītāja Līva Grāpe un viņas vietnieks Arvīds Krivens. Vizītē piedalījās arī Ziemeļvidzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs Jānis Brengulis.
Viesi tika iepazīstināti ar Valmieras pilsētu, tās uzņēmējdarbību, kultūras un sporta aktivitātēm, kā arī nozīmīgākajiem pilsētas infrastruktūras projektiem. Ziemeļvidzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs Jānis Brengulis viesus informēja par Vidzemes reģiona lauku zemes pārvaldi un sniedza situācijas raksturojumu zemes konsolidācijas jautājumos.
Pēc viesošanās Valmieras pilsētas pašvaldībā, Ungārijas un LR Zemkopības ministrijas delegācijas devās uz "Zirgaudzētavu Kocēni".
Ungārijas Lauku attīstības ministrijas pārstāvji savas oficiālās vizītes ietvaros Latvijā tiekas ar Latvijas Zemkopības ministrijas ekspertiem, lai dalītos pieredzē par valsts un pašvaldību kompetenci zemes pārvaldībā un diskutētu par Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas reformu.