A A A

Ēnu dienā skolēni varēs iepazīt poligona Daibe un atkritumu šķirošanas daļas darbu 

Drukāt
24.01.2013

Lai radītu jauniešos interesi un izpratni par vides jomu, tās nozīmi, kā arī iepazīstinātu ar SIA ZAAO darbu un ikdienu, uzņēmums pieteicis dalību Junior Achievement Latvia rīkotajā Ēnu dienā, kas šogad notiks 13.februārī.

 

ZAAO piedāvās iespēju iepazīt sadzīves atkritumu poligona Daibe vadītāja Ģirta Kuplā darba ikdienu, kā arī ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītājas Gintas Gailumas darbu. Poligonā Daibe jaunieši varēs uzzināt, kā notiek atkritumu noglabāšana, kā uz speciālām iekārtām tiek šķiroti atkritumi, kā arī iepazīties ar to, kā no atkritumiem tiek ražota elektroenerģija. Savukārt Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja skolēniem rādīs un stāstīs, kā rūpēties par vides saudzēšanu, šķirojot atkritumus, kādi atkritumi ir šķirojami un kādi nē, kā arī iecerēts apmeklēt kādu no EKO laukumiem, kur iedzīvotāji nogādā gan otrreizējās izejvielas, gan būvniecības, lielgabarīta, zaļos un citus atkritumus.

Pagājušā gadā uzņēmums Ēnu dienā piedalījās pirmo reizi, tad jauniešus iepazīstināja ar poligonu Daibe. Uzņēmuma darbiniekus "ēnoja" Valmieras Viestura vidusskolas skolēni.

Latvijā Ēnu diena norisinās jau vairāk nekā desmit gadus. Tās laikā skolēniem tiek dota iespēja iepazīties ar dažādām profesijām, kļūt par darbinieku ēnām - vērot un izzināt savu ēnu devēju ikdienas darbu, tādējādi iepazīstoties ar sev interesējošu profesiju. Ik gadu pasākumā iesaistās vairāki simti uzņēmumi un vairāk nekā 10 000 skolēnu.

Par ēnu kļūt var ikviens Latvijas skolēns, piesakoties elektroniski mājas lapā www.enudiena.lv.

Informācijai:
Lija Ozoliņa
SIA ZAAO sabiedrisko attiecību speciāliste
Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201
Mob.: 26548855
Tālr.:64281250
Fakss:64281251