A A A

Lielo pilsētu asociācijas pārstāvji tiksies ar izglītības un zinātnes ministru  

Drukāt
05.02.2013

6. februārī Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Inesis Boķis un izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže, kopā ar citiem Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedriem, tiksies ar izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli, lai pārrunātu pašvaldībām aktuālos jautājumus izglītības jomā.

 

Dienaskārtībā būs jautājums par bezmaksas izglītības nodrošināšanu skolās. Šis jautājums joprojām nav precīzi definēts, tādēļ pašvaldībām ir nepieciešams skaidri zināt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānus tālākai virzībai grozījumiem Izglītības likumā un Ministru kabineta noteikumos Nr.97 "Kārtība, kādā valsts organizē un finansē mācību līdzekļu izdošanu un iegādi", kā arī nepieciešams noskaidrot IZM viedokli par izglītības programmu apguvei nepieciešamo mācību līdzekļu minimumu, kas būtu jāfinansē no pašvaldību budžeta.

Tikšanās laikā tiks pārrunāts jautājums arī par izmaiņu virzību profesionālajā izglītībā, un LLPA aicinās IZM sniegt informāciju par to, kāda būs turpmākā IZM rīcība pēc pašvaldību iesniegtās informācijas par iespējām pārņemt pašvaldības padotībā savā administratīvajā teritorijā esošās profesionālās izglītības iestādes.

Tāpat tiks pārrunāts arī jautājums par Izglītības un zinātnes ministrijas ieceres resursu pārvaldībā. LLPA vēlas uzklausīt, kādas ir IZM ieceres jaunas izglītības pedagogu atalgojumu sistēmas izveidē un, vai IZM plāno kādas izmaiņas finansējuma pārdalē starp ministriju, pašvaldībām un izglītības iestādēm.