A A A

"Ēnu diena" Valmieras pilsētas pašvaldībā 

Drukāt
13.02.2013

13.februārī visā Latvijā un arī Valmieras pilsētas pašvaldībā norisinājās par tradīciju kļuvusī akcija "Ēnu diena". Tās laikā skolēniem tika dota iespēja uzzināt par pašvaldības darbinieku ikdienu, iepazīties ar nozaru speciālistu darba pienākumiem un gūt iespaidus par iespējamo nākotnes profesiju.

 

Valmieras pilsētas pašvaldībā kopumā viesojās 21 skolēns, kļūstot par "ēnām" pašvaldības domes priekšsēdētājam, izpilddirektoram, vērojot darbu juridiskajā, informācijas tehnoloģiju, sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļā, kā arī Valmieras pilsētas Būvvaldē. Jaunieši uz Valmieras pilsētas pašvaldību ieradušies ne vien no Valmieras, bet arī no Smiltenes, Cēsīm, Ērģemes, Priekuļiem un Limbažiem.

Šogad interesi par dalību "Ēnu dienā" izrādījuši daudz jauniešu, pieteikumos norādot, ka tā ir iespēja viņiem jau savlaicīgi uzzināt par savu iecerēto nākotnes profesiju. Akcijas ietvaros skolēni ne tikai sekoja līdz ikdienas darbam, bet arī iesaistījās un varēja rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Lielāko interesi šogad jaunieši izrādīja par jurista profesiju, ko sākotnēji "ēnot" pieteicās deviņi skolēni. Juridiskās nodaļas vadītāja vietas izpildītājs Gints Konošonoks, komentējot šīs dienas aktivitātes, atzīmēja: ""Ēnas" iepazīstinājām ar jurista darba ikdienu, pienākumiem, iepirkumu procesu un dokumentiem, kā arī citām praktiskām juridiskās nodaļas darbinieku darba sastāvdaļām. Interese par jurista profesiju jauniešiem radusies dažādu motīvu vadīta - dažiem kāds no vecākiem strādā šajā jomā, citiem televīzijas, filmu un citu sabiedrisku procesu ietekmē radusies interese par jurista profesiju. Skolēni vēlējās izzināt šī darba specifiku, lai plānotu savu nākotnes izglītību." Savukārt sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļā "ēnas" uzzināja par komunikācijas procesu pašvaldībā, informācijas kanālu izmantošanas iespējām, kā arī veica praktiskus uzdevumus, piemēram, mācījās mērīt dižkokus, kopā ar Vidzemes TV veidojot video sižetu.

Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4 - 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.