A A A

Valmieras pilsētas pašvaldībā viesojas ārvalstu studenti 

Drukāt
16.03.2013

15.martā Valmieras pilsētas pašvaldībā viesojās Erasmus Intensīvās programmas projekta "No lokālā uz globālo" dalībnieki - studenti no Beļģijas, Kipras, Portugāles, Polijas, Turcijas, Austrijas un Latvijas.

 

Pašvaldībā studenti tika iepazīstināti ar Valmieru, pilsētas attīstības tendencēm, īstenotajiem projektiem, kā arī sadarbības veidošanu ar vietējiem uzņēmējiem un investoriem. Studenti interesējās par jautājumiem, kas saistīti ar uzņēmējdarbības attīstību Valmierā un reģionā kopumā, pārrunāja dažādu valstu atšķirīgo un līdzīgo pieredzi pašvaldības un uzņēmumu sadarbības veidošanā un vēlējās uzzināt vairāk par nodarbinātības problēmām un risinājumiem. Tāpat interesi raisīja eiro ieviešanas plāni Latvijā un vietējo uzņēmēju attieksme pret to, kā arī jautājumi, kas saistīti ar Eiropas Savienības līdzekļu izlietojumu Valmierā.

Studenti no Polijas Lukašs Konvicki (Lukasz Konwicki) un Mihals Digudajs (Michal Dygudaj) Latvijā ir pirmo reizi un ir patīkami pārsteigti.

"Dalība šajā projektā bija lieliska iespēja, kā vienkopus redzēt tik daudz dažādu kultūru pārstāvjus. Valmiera ir maza un mierīga pilsēta. Tā ir diezgan līdzīga manai dzimtajai pilsētai šestohovai. Esmu pārsteigts, ka tādā nelielā pilsētā ir tik daudz labas iniciatīvas, piemēram, biznesa inkubators," ar saviem iespaidiem par Valmieru dalās Mihals Digudajs (Michal Dygudaj).

"Valmierai ir daudz līdzīga arī ar Pajecno, kas ir viena no visstraujāk augošajām pilsētām Polijā pēdējos gados un otrā pilsēta Polijā pēc dzīves kvalitātes rādītājiem. Valmieriešiem ir jābūt lepniem par savu pilsētu, vienlaikus pozitīvi uztverot pārmaiņas. Ir jādodas uz citām valstīm nevis, lai tur paliktu dzīvot, bet lai iegūtu pieredzi, ko pēc tam realizēt savā pilsētā," atzīmē Lukašs Konvicki (Lukasz Konwicki).

Erasmus Intensīvās programmas projekts "No lokālā uz globālo" no 11. līdz 22. martam norisinās Vidzemes Augstskolā, un tā ietvaros studenti izstrādā mārketinga un komunikācijas plānus savai valstij vai reģionam raksturīgu produktu virzīšanai starptautiskā tirgū. Mācību laikā studenti klausās lekcijas, veic praktiskos darbus un jau apmeklējuši Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatoru, dažādus eksporta uzņēmumus, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldību, kur smēlušies idejas un pieredzi savu mārketinga komunikācijas plānu izstrādei.