A A A

Sauja labo darbu Valmierai 2012. gadā 

Drukāt
18.03.2013

Valmieras novada fonda (VNF) mērķis ir veicināt sabiedrībai nozīmīgas iniciatīvas un izkopt ziedošanas tradīcijas Valmierā un tās apkaimē. 2012. gadā, pateicoties fonda ziedotāju un Britu padomes atsaucībai, esam devuši zaļo gaismu deviņiem uz sabiedrību vērstiem projektiem, piešķirot 2640 latus no Labo darbu programmā saziedotajiem līdzekļiem.  Ar lepnumu vēlamies pateikties Trikātas, Mazsalacas, Naukšēnu, Ķoņu, Kauguru un Valmieras darbīgajām rokām, kas iekārtojot kāpņutelpā štābiņu bērniem, organizējot kulinārijas nodarbības ģimenēm un kopīgus pasākumiem bērniem un senioriem, atjaunojot estrādi un veicot citas noderīgas lietas, ir padarījušas Valmieras puses ikdienu bagātāku. Kas vēl svarīgāk - visos šajos projektos par nelielām naudas summām ar pašu cilvēku līdzdalību ir izdevies pilnveidot dzīves kvalitāti mūspuses ļaudīm.

Rosinot jaunas idejas, gada griezumā iezīmētas vairākas svarīgas kopā sanākšanas. šetros mini forumos jeb apkaimes darbnīcās Trikātā, Vaidavā, Rencēnos un Vilpulkā iedzīvotāji nāca klajā ar ieteikumiem pagasta attīstībai, sākot no novada internetveikala līdz izglītojošu semināru rīkošanai par lauku ceļu saglabāšanu. Savukārt Vidzemes NVO forumā Cēsīs rudenī pulcējās teju 80 aktīvisti, lai dalītos pieredzē un semināros pilnveidotu prasmes tālākai darbībai.

2012. gads aizritēja, cīnoties ar Valsts ieņēmuma dienesta (VID) uzlikto naudas sodu - 500 lati par brīvprātīgā grāmatveža nodarbināšanu. Maijā Valmieras novada fonds sodu pārsūdzēja Administratīvā rajona tiesā, kas pirms mēneša lēma par labu brīvprātīgajam grāmatvedim. VID pārsūdzēja tiesas spriedumu, un nu gaidām apgabaltiesas viedokli. Svarīgākais - mūsu lieta izgaismoja trūkumus likumdošanā, un ir uzsākts darbs pie jauna likuma.

Par spīti šiem šķēršļiem, turpinājām ierasto labo darbu ceļu un akcijā šSkolas soma" atbalstījām 167 ģimenes - par saziedotajiem līdzekļiem fonds piešķīra 25 latu dāvanu karti mācību gada uzsākšanai. Savukārt drēgnajā rudenī ienesām siltumu vientuļo sirmgalvju mājās, sagādājot svētku paciņas, ko ar dziesmām un laba vēlējumiem Valmierā nogādā brīvprātīgie jaunieši. Novērtējot cilvēku vēlmi ziedot lietotās mantas un daudzu ģimeņu nepieciešamību pēc palīdzības, augusi VNF un Sarkanā Krusta Labdarības noliktava. Te savu artavu snieguši 2070 cilvēki, ziedojot vairāk nekā 17 tonnas apģērba, 3550 apavu pārus, 2288 traukus, 3323 rotaļlietas. Lielgabarīta mantas, piemēram, skapji un dīvāni, raduši jaunas mājas 26 ģimenēs.

Ar to atbalsts gaišiem mērķiem nebeidzās. Motivējot talantu izaugsmi, jau ceturto reizi pasniedzām vijoli no Elīzas Purmales piemiņai izveidotā fonda, šoreiz 7. klases skolniecei Anetei Akmenei. Savukārt projektā šLabdarības skola" iedrošinājām skolēnus sniegt otram vēlīgu roku. Pērn Valmieras Viestura vidusskolā bērni un jaunieši gādāja par zupas virtuvi, baroja meža zvērus un ciemojās pansionātā. Šogad šLabdarības skolas" stafeti, kas tikko noslēgusies, pārņēma Valmieras 5. vidusskola. Savukārt mudinot pusaudžus ķerties pie lieliem darbiem, VNF Jauniešu ideju laboratorija aicināja uz iedvesmojošām pēcpusdienām šPie Adeles" muzikālajā bārā šCill-inn". Uz tēju ieradās Inesis Boķis, Baiba Sipeniece - Gavare, Māris Grigalis un citi.

Domājot par nākotnes darbiem, jau ierasts bija fonda piedāvājums iegādāties Valmieras Mākslas vidusskolas un apkaimes bērnudārzu radītās Ziemassvētku kartītes. Šogad guvums no to pārdošanas ir 1300 latu, kas ieripo nākotnes projektu noguldījumos. Kopumā naudas ziedojumos pērn fonds piesaistījis 6500 latu, ko papildina dažādu projektu finansējums.

Ne vien mūsu apkaimē, bet arī Latvijā Valmieras novada fonds stiprinājis radošu iniciatīvu izaugsmi, sniedzot savu pieredzi Kopienu fondu kustības attīstībā. Kā atzinīgu uzsitienu pa plecu saņēma VNF, kad pagājušogad UZ MšŽU nostiprinājās draudzības saites ar Miku Lesiņu, apliecinot to ar piekto nozīmīti no ziedojumu programmas š100 draugi Valmieras novadam". Viņš un kundze Maruta dzīvo ar pārliecību, ka labi ir tam, kurš dalās un dod citiem - labums, kas nāk atpakaļ, ir trīskārt vērtīgāks. Tādēļ aicinām ikvienu atbalstīt un pielikt savu roku labos darbos, lai vide, kurā dzīvojam būtu sakoptāka un krāsaināka. Ja Valmieras novada fonds šim nolūkam var būt noderīgs - jau astoņus gadus esam atvērti un pieejami valmieriešiem!


Informāciju sagatavoja:
Inese Boša, VNF sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 26468905, 64281792; e-pasts: vnf@vnf.lv
http://www.vnf.lv