A A A

Valmieras mērs saņēmis Latvijas Olimpiskās komitejas Goda zīmi 

Drukāt
20.03.2013

15.martā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijas laikā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs un LOK individuālais loceklis Inesis Boķis tika apbalvots ar goda zīmi "Par nopelniem Olimpiskajā kustībā".
 

"Šī Olimpiskās komitejas Goda zīme ir kā novērtējums mums visiem Valmierā un Vidzemē, kas ar savu ilggadējo darbu ir veicinājuši sporta attīstītu, jauniešu iesaistīšanos sportā un izcilu pasaules līmeņa sportistu sagatavošanu. Tas ir novērtējums mūsu centieniem attīstīt Valmierā starptautiskiem standartiem atbilstošu sporta infrastruktūru un arī ikdienas darbam, atbalstot dažādu sporta veidu aktivitātes", atzīmē Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs I. Boķis.

LOK Goda zīme "Par nopelniem olimpiskajā kustībā" dibināta 1997. gadā. Kopumā izgatavotas tikai 300 šādas Goda zīmes. Ar tām tiek apbalvoti Olimpisko spēļu medaļnieki, treneri, sporta aktīvisti un sporta atbalstītāji. LOK Goda zīme ir krūšu nozīme piecu sudraba Olimpisko riņķu veidolā, kas vainagota ar trīs zelta zvaigznēm virs centrālā Olimpiskā riņķa.

Latvijas Olimpiskā komiteja tika nodibināta 1922. gada 23. aprīlī, ar mērķi pārraudzīt Latvijas sportistu gatavošanos Olimpiskajām spēlēm un deleģēt Latvijas komandu dalībai tajās. Padomju gados Latvijas Olimpiskās komitejas darbība tika pārtraukta un laika posmā no 1952. - 1988. gadam Latvijas sportisti startēja PSRS komandas sastāvā. 1988. gadā Latvijas Olimpiskā komiteja atsāka darbību kā sabiedriska organizācija, bet 1991. gada 18. septembrī Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijas laikā, kas notika Berlīnē, tika atjaunotas Latvijas Olimpiskās komitejas tiesības Olimpiskajā saimē.