A A A

Muzeju nakts Valmierā pulcē gandrīz 10 000 apmeklētāju 

Drukāt
20.05.2013

Šogad Muzeju nakti Valmierā kopumā apmeklējuši gandrīz 10 000 iedzīvotāji un pilsētas viesi, kas ir aptuveni tikpat daudz kā gadu iepriekš. špašas aktivitātes naktī no 18. uz 19.maiju norisinājās Valmieras muzejā un vecpilsētas teritorijā, Valmieras Drāmas teātrī, Sv. Sīmaņa baznīcā, mākslas "Galerijā Laipa" un citviet.

 

Šī gada tēma muzeju naktij bija "Karstā nakts" un tā veltīta daiļā dzimuma pārstāvēm, lai cildinātu sievietes tēlu, augumu, plastiku un daili. Muzejā vislielāko interesi izrādīja izstāžu zāle, kas piedāvāja trīs dažādas izstādes - Mākslinieces Vinetas Baikovas "Manas zīda meitenes", fotogrāfa Aigara Lapiņa "Pieskāriena sajūta" - kailfoto ekspozīcija, kā arī izstādi "Svētki. Dāvanas.

Apbalvojumi". Daudzi apmeklētāji devās uz muzeju, lai klātienē redzētu BMX riteņbraucēja Māra Štromberga olimpiskās zelta medaļas.

Visa vakara garumā vecpilsētas teritorijā ar priekšnesumiem uzstājās dejotāji, skanēja dzīvā mūzika, bērniem bija iespēja iesaistīties vaska sveču liešanas, māla trauku un masku gatavošanas, kā arī dekupācijas radošajās darbnīcās un brīvā dabā baudīt dažādus traktiera "Liepziedi un rozmarīns" sagādātos gardumus. špaši aktīvi valmierieši un pilsētas viesi izmantoja iespēju doties izbraucienā ar Gaujas tramvaju, kā arī uzkāpt Sv. Sīmaņa baznīcas tornī, apskatot Valmieru no cita skatupunkta.

Muzeju nakts ietvaros Valmieras vecpilsētas teritorijā tika atklāts arī Beverīnas amatnieku biedrības veidotais Amatnieku namiņš, kas veidots ar mērķi apvienot un parādīt tradicionālo kultūru, tautas vēstures vērtības, novada dzīves gudrības un paražas, kā arī dāvāt cilvēkiem iespēju radoši izpausties - veidot dažādus priekšmetus vai rotas. Turpmāk ikvienam interesentam šeit būs iespēja iegādāties ļoti dažādu produkciju, piemēram, suvenīrus, pastalas, rotaslietas, priekšmetus mājai vai dārzam, aksesuārus un daudz ko citu.

Arī mākslas "Galerija Laipa" iesaistījās Muzeju nakts aktivitātēs. To apmeklēja ap 400 interesentu, mierīgā un jaukā noskaņā vērojot videofilmas, aplūkojot gleznu izstādi "Open-air" un izklaidējoties kopā ar improvizācijas teātri. Vakara noslēgumā īpašus specefektus priekšnesumiem piešķīra pērkona negaiss ar dārdiem un zibeni.

Savukārt Valmieras Drāmas teātrī šī gada Muzeju nakts tēma bija gaismu spēles. Šajā vakarā un naktī teātri apmeklēja ap 3100 cilvēku, kuriem bija iespēja vērot teātra gaismas ķermeņu izstādi "Gaismas evolūcija", kā arī skatīt izrādes. Vislielāko atzinību guva gaismas un skaņas izrāde - performance "Gaismas spēles mežā" (rež. Reinis Suhanovs), ko bez maksas noskatījās vairāk nekā 2000 skatītāju. Paralēli šai izrādei Apaļajā zālē tika demonstrēta aktieru veidota īsfilma "nothing special", ko novērtēja gandrīz 1700 skatītāju.

Muzeju naktī Valmieras Valsts ģimnāzijā bija iespēja apskatīt ekspozīciju "Kas interesants skolas muzejā?", iepazīties ar skolas spoka stāstu ģimnāzijas pagrabos, apskatīt Latvijas Mākslas akadēmijas studentu, gleznotājas Ievas Lapiņas-Strazdītes un Artūra Rundēļa darbu izstādi. Tāpat ikviens varēja iesaistīties dažādās meistardarbnīcās: keramikas un porcelāna apgleznošanas, dekupāžas, aušanas studijas "Riekums", grafikas kameras un citās meistardarbnīcās. 

Tradicionālā Muzeju nakts Valmierā notika jau devīto gadu.