A A A

Tuvojas Valmieras Glābējsilītes atklāšana 

Drukāt
20.05.2013

2013. gada jūnijā tiks atklāta Valmieras Glābējsilīte, kas būs Latvijas septītā īpašā vieta bērna dzīvībai. Pateicoties atbalstītāju un ziedotāju rūpēm un atsaucībai, rasta iespēja izveidot Glābējsilīti Vidzemes slimnīcā.

 

Valmiera kā vieta Glābējsilītei tikusi minēta jau vairāku gadu garumā. Uzsākot projektu, tā īstenotāji sabiedrisko attiecību kompānija "Divi gani" un Latvijas Bērnu fonds vienojās par vismaz vienas Glābējsilītes izveidi katrā Latvijas reģionā - Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē un Kurzemē. Pašlaik Latvijā darbojas 6 Baby Box, kuros līdz šim atstāti 24 mazuļi.

Andris Bērziņš, Latvijas Bērnu fonda vadītājs: "Šī būs jau septītā Glābējsilīte Latvijā. Priecājamies, ka ir attaisnojusies tās ieviešana. Ir attaisnojies arī tās nosaukums - vieta bērna dzīvībai. Iespēja dzīvot un izaugt mīlošā ģimenē ir dota jau 24 bērniem, kuru turpmākais liktenis citādi būtu neziņas pilns. Un vienlaikus patiesi ceram, lai jaunās māmiņas un tēti apzinātos savu kā vecāku lomu jaunās dzīvības, piedzimušā cilvēka nākotnes veidošanā, kā arī lai šīs Glābējsilītes durvis tiktu virinātas pēc iespējas retāk."

Laura Zvirbule, projekta Baby Box vadītāja, sabiedrisko attiecību kompānijas "Divi gani" valdes locekle: "Valmieras Glābējsilītei vieta atrasta Vidzemes slimnīcā. Pateicoties saziedotajiem līdzekļiem, Valmieras pašvaldības, Vidzemes slimnīcas un farmācijas kompānijas "Gedeon Richter" atbalstam, 2013. gada sākumā bija savākti visi Glābējsilītes ieviešanai nepieciešamie līdzekļi. Papildus liels atbalsts bijis SIA "TBM-Maiga", kas izgatavoja īpašo Glābējsilītes logu, kā arī IK Kreativ, pateicoties kuriem Valmierā būs Latvijas pirmais Baby Box ar ugunsdrošām sienām. Līdz šim uzsākts Glābējsilītei nepieciešamās telpas remonts - ieliktas durvis, iekārti griesti, kā arī sākta sienu krāsošana. Drīzumā tiks ierīkots Glābējsilītes īpašais mehānisms."

Uģis Muskovs, SIA "Vidzemes slimnīca" valdes priekšsēdētājs: "Dzīvības glābšana, strādājot slimnīcā, ir mūsu ikdiena. Tāpēc ideju par Glābējsilīti jeb iespēju izglābt kāda bērna dzīvību vērtējam kā sociāli atbildīgu soli. Ar tādu attieksmi arī iesaistījāmies projekta realizācijā. Bet par to, lai Glābējsilīte būtu Vidzemes slimnīcā, paldies arī Valmieras pašvaldībai, kas piešķīra finansējumu telpas remontam un kāpņu un bruģa izveidei ārpusē pie Glābējsilītes loga."

Valmierā pie Baby Box durtiņām - gluži kā visās Latvijas Baby Box vietās - būs izvietota informācija par to, kur meklēt praktisku un emocionālu palīdzību, lai rastu iespēju palikt kopā ar savu mazuli. Valmierā uz telefona zvaniem atbildēs un palīdzību sniegs nodibinājums "Centrs Valdardze" (atbalsta tālruņa numuri: 64220686, 28334442).

Glābējsilīte ir īpaša vieta, kur vecāki var anonīmi atstāt savu mazuli. Pie tās nav ne apsardzes, ne novērošanas kameru. Tomēr Baby Box ir tikai pats pēdējais variants - ja vecākiem tik tiešām nav citas izejas.

Kad mazulis ievietots Glābējsilītē, viņš iegūst atradeņa statusu, kas ļauj uzsākt tūlītēju adopcijas procesu. Atradeņa statuss tiek piešķirts, ja Glābējsilītē atstātais bērns nav meklēšanā, nav zināmi bērna vecāki, bērnam nav nodarīti miesas bojājumi, kā arī nav nekādas informācijas par bērna identitāti. Bērna bioloģiskie vecāki 6 mēnešu laikā pēc mazuļa ievietošanas Glābējsilītē var vērsties bāriņtiesā ar vēlmi atgūt mazuli. Līdz šim īpašas vietas bērna dzīvībai ir Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Rēzeknē un Madonā. Kopā Latvijas Glābējsilītēs atstāti 24 mazuļi.

Valmieras Glābējsilītes informatīvie atbalstītāji: Apollo.lv, Calis.lv, Delfi.lv, Diena, Draugiem.lv, Maminuklubs.lv, radio Valmiera, Senioriem.lv, StarFM, Valmiera.lv.