A A A

Valmieras Kultūras centram – 55! 

Drukāt
04.02.2021

4.februārī aprit 55 gadi, kopš 1966.gadā durvis vēra tolaik jaunatklātais Valmieras Kultūras nams, tagad - Valmieras Kultūras centrs. Jau vairākus gadu desmitus Valmieras Kultūras centra dzimšanas diena tikusi atzīmēta ar Pašdarbnieku svētku koncertu februāra pirmajā sestdienā.

 

 

 

 

“Lai arī svētkus šogad nevaram svinēt visi kopā, šo īpašo sajūtu un noskaņu radīsim citādā veidā. Valmieras Kultūras centra radošā komanda sagatavojusi sveicienu video formātā, ko sociālo tīklu platformā varēs noskatīties 4.februārī. Gatavojoties svētkiem, esam padomājuši par aktivitātēm svaigā gaisā. Tiem, kas vēlas aktīvi pavadīt brīvo laiku un pārbaudīt orientēšanās prasmes, piedāvājam doties kontūru izaicinājumā #VKC55, savukārt 6.februārī savā pastaigu maršrutā aicinu iekļaut deķu un lakatu saldēšanas parādi Valmieras Kultūras centra pagalmā. Svētku reizē vēlos teikt sirsnīgu paldies par kopā būšanu 55 gadu garumā visiem bijušajiem un esošajiem darbiniekiem, pašdarbniekiem un ikvienam, kurš Valmieras Kultūras centru sauc par savējo!” saka Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners.

No 5.februāra līdz 28.februārim aicinām pieņemt kontūru izaicinājumu #VKC55! Valmieras ielās būs paslēpti četri maršruti - “55”, “Tautiskā zeķe” un “Notiņas”. Kontūras varēs izstaigāt vai izskriet individuāli vai ģimenes lokā līdz pat 28.februārim jebkurā paša izvēlētā un ērtā laikā. 10 aktīvākajiem un atraktīvākajiem Valmieras Kultūras centrs dāvinās Tautas Lietišķās mākslas studijas “Valmiera” čaklo roku darinātās dāvanas. Lai pretendētu uz balvu, nofotografējies kādā no maršrutiem (var izmantot arī kādu lietotni, kas reģistrē veikto maršrutu) un publicē fotogrāfiju sociālajos kontos ar tēmturi #VKC55. Kontūru kartes elektroniskā veidā no 5.februāra būs pieejamas Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv, kā arī drukātā veidā Valmieras Kultūras centra kasē. Lai veiksmīgi!

6. februārī no plkst.12.00 līdz 20.00 Valmieras Kultūras centra pagalmā varēs apskatīt, kā norisinās deķu un lakatu saldēšana. Jau izsenis mūsu senči ziemas spelgonī nesa ārā vilnas deķus, lai izsaldētu no tiem kodes un to kāpurus. Šogad, savā 75. jubilejas gadā, Tautas Lietišķās mākslas studija (TLMS) “Valmiera” izmanto gada aukstāko laiku, lai izklātu savus krāsainos deķus un lakatus, izsaldētu tos un vienlaikus priecētu citus ar saviem darinātajiem darbiem. Dienas tumšajā laikā darbus varēs vērot izgaismotus. Atgādinām, ka, vērojot segu un lakatu saldēšanu, jālieto sejas maska, jāievēro 2 metru distance no apkārtējiem, kā arī citi valstī noteiktie epidemioloģiskās doršības pasākumi. 

TLMS “Valmiera” vadītāja Baiba Mince: “Studijas 75. jubileju sagaidām ar dalītām sajūtām, bet visnotaļ uz pozitīvas nots. Protams, nevaram darboties kopā kolektīva pasākumos un nodarbībās, bet, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, esam kopā virtuāli. Prieks, ka arī pieredzējušās audējas ir apguvušas tehnoloģijas. Varam kopā priecāties par katras paveikto, prasīt un saņemt padomus, kā arī turpināt apgūt ko jaunu. Vairumam dalībnieču stelles ir arī mājās, tādēļ darbi neapstājas un stelles klaudz! Sveiciens visām dalībniecēm studijas jubilejā, it īpaši tām, kuras studijā darbojas ne pirmo gadu desmitu! Paldies, ka turpiniet darboties un dalieties zināšanās ar jaunajām audējām!”

Plašāka informācija Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv.