A A A

Valmieras kalendārā iemūžināti dejotāji un neparastas skatuves 

Drukāt
18.12.2020

Gaidot Valmieras Mākslas dienas, kam šogad bija vadmotīvs "Kustība", pilsētā norisinājās vēl nebijis fotoprojekts. Balets uz Dzelzs tilta, akrobāts Kazu krācēs, mākslas vingrotāja pie Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas un citi – 13 vietas Valmierā pārvērtās par skatuvi dejotājiem, to fotogrāfijās atainojot igauņu māksliniekam Albertam Kerstnam (Albert Kerstna). Tagad fotogrāfijas iemūžinātas 2021.gada kalendārā.

 

 

 

 

Fotoprojektā piedalījās 17 kustību mākslas profesionāļi, tostarp arī valmierieši. Viņi veidoja īpašu stāstu, izceļot vietu unikalitāti un aicinot uz pilsētu palūkoties citādāk. Kustība sasaucas ar vidi, veidojot jaunas attiecības starp cilvēku, mākslu un telpu, kurā dzīvojam.

Kalendārā iemūžināti septiņi deju stili: laikmetīgā deja, balets, mākslas vingrošana, akrobātika, tautas deja, svings un tango, kas atainoti 13 vietās Valmierā. Jāpiemin, ka tās izvēlējās fotogrāfiju autors Alberts Kerstna. “Pavadīt februāra dienu, stāvot aukstā lietū, nav viegli, taču dejotāju pozitīvā attieksme, ko redzam fotogrāfijās, ļauj tā domāt. Visi bija apņēmības un dzīvesprieka pilni. Paldies par to! Es koncentrējos uz dejotāju un kustību, taču arī vieta ir iedvesmojoša, un reizēm rodas trakas idejas. Piemēram, viena no tām – dejotājs krāčainas upes vidū, stāvot uz vienas rokas. Strādājot studijā, var visu kontrolēt, bet, esot dabā, ir jāpieņem tās nosacījumi. Valmiera ir skaista. Apmeklējot kādu vietu pirmo reizi, tā ar mani runā, piedāvā idejas un noskaņu, ko pēc tam cenšos atainot fotogrāfijās. Galvenais aicinājums ir kustēties, dejot un baudīt dzīvi,” stāsta Alberts Kerstna.

Katra kalendāra pamatnīte, veidota no koka vai betona, ir roku darbs. Turpinot mākslinieka pozitīvo aicinājumu, blakus fotogrāfijām apmeties augs, jo Valmierā dzīvojam zaļi, lepojamies ar cilvēkiem, savu pilsētu, lieliskajām idejām un dzīvesprieku, kas šeit mīt.

Alberts Kerstna ir starptautiski atzīts dejas fotogrāfs no Igaunijas. Jau vairāk nekā desmit gadu viņš strādā ar dejotājiem, foto­grafējot dažādus deju stilu pārstāvjus visdažādākajās vietās.

Kalendārus var iegādāties Valmieras Tūrisma informācijas centrā. Viss suvenīru piedāvājums Valmieras Tūrisma informācijas centrā aplūkojams šeit. Klientu apkalpošana klātienē norisināsies līdz piektdienas, 18.decembra, plkst.18.00. Turpmāk (vismaz līdz 2021.gada 11.janvārim) klienti tiks apkalpoti attālināti, par interesējošajiem jautājumiem atbildot elektroniski tic@valmiera.lv vai pa telefonu 26332213.