A A A

Iespējams nobalsot arī par jauno grafiti sienu 

Drukāt
30.11.2020

18.novembrī Valmierā, Vienības laukumā tika atklāts vides objekts VA jeb Various Artists (angliski “Dažādi mākslinieki”), kas tapis publiskās mākslas programmas “KOPĀ” konkursā. Tajā tika izvēlēti desmit projekti, kuri īstenoti Rīgā, Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā, Madonā un Valmierā, un no 30.novembra līdz 13.decembrim iedzīvotāji aicināti nobalsot par savu iecienītāko “Objektu parādes” darbu. Balsot sabiedrisko mediju portālā LSM.lv par savu favorītu iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu.

 

 

Valmieras objekta autori ir Alvis Berngards, Nameda Zemīte un Zahars Ze, aicinot ikvienu iesaistīties grafiti sienas tapšanā: "Publiskajai mākslai ir jābūt publiski pieejamai vārda vistiešākajā nozīmē. Iesaistot dažādas paaudzes cilvēkus, kuri katrs dos savu pienesumu VA nemitīgā pārveidē, akcentēsim radošumu un veidu, kā iedzīvotāji izvēlas pavadīt brīvo laiku."

Katrs pats var izlemt, kuru sienas daļu papildināt, arī zīmējot pāri jau tur esošajam. Derēs jebkāda krāsa, taču mākslinieki iesaka izvēlēties sienas, akrila vai aerosola krāsu. Papildinot mākslas darbu, lūdzam uz sienas nekāpt, lai to nesabojātu. Tāpat ir jāievēro valstī spēkā esošie noteikumi Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.

Vides objekts apskatei un papildināšanai Vienības laukumā būs pieejams līdz 31.decembrim.

VA ir publiskās mākslas objekts, legāla grafiti siena. Autoru iecere ir radīt vidi, kas aicina ikvienu izpausties radoši, paturot prātā, ka cienām līdzcilvēkus un ka mums visiem patīk dzīvot sakoptā un tīrā pilsētvidē. Ja iecerētais eksperiments būs veiksmīgs, iespējams, nākotnē taps monumentāla grafiti siena paliekošā materiālā Valmieras skeitparkā, kas tuvākajā laikā tiks veidots kā mūsdienīgs sporta un aktīvās atpūtas parks dažāda vecuma aktīvās atpūtas cienītājiem.

Publiskās mākslas programmu “KOPĀ” īsteno Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, projekta sadarbības partneris ir vairākas pašvaldības, tostarp arī Valmieras pilsētas pašvaldība.