A A A

Svinēsim valsts svētkus Valmierā! 

Drukāt
01.11.2020

Dzimšanas diena ir gaisma, ja arī tu naktī dzimis. Pirmā diena, sākums. Tā ir gaisma, kas visu citādāku dara. Gaišās domās un darbos piedzima Latvija. Mēs pateicamies par dzimšanas dienu, par turpinājumu, par ticību, ka dzīvosim laimīgi, par cieņu pret savu zemi.

Vēlot daudz laimes Latvijai, daudz laimes mums dzimšanas dienā, aicinām Latvijas 102.dzimšanas dienu svinēt Valmierā.

 

 

 

Gaismas stāsts uz baznīcas sienas

18.novembrī uz Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas fasādes būs gaismas un mūzikas stāsts. Tas būs stāsts par nerimstošo un urdošo Gaujas plūdumu, Valmieras un Latvijas sajūtu gammu. Dzejnieka Henrika Eliasa Zēgnera rakstītais savīsies ar vārdu meistara Ojāra Vācieša dzeju, ko muzikālā kompozīcijā ilustrēs pavadījuma autora, pianista Vestarda Šimkus tieši šim stāstam radītais autordarbs.

Lai ko nestu rītdiena, spēks ir mūsu saknēs, bet mieru un drošības sajūtu varam rast tajā īpašajā vietā uz zemes, ko saucam par mājām.

3D multimediālās projekcijas “Sajust Latviju”, kas veidota īpaši Valmierai, idejas autors un multimediju režisors ir Māris Kalve, skaņu režisors – Ernests Ansons. Balss pavadījumu ierunājuši Valmieras Drāmas teātra aktieri Ieva Puķe un Aigars Vilims.

Stāsts ilgst aptuveni septiņas minūtes, tas būs skatāms no plkst.18.00 līdz 23.00, ievērojot 10 minūšu intervālus.

Lāčplēša diena

Paldies par gaišajām domām, varoņu godināšanu un vēlējumiem mūsu Latvijai, ko ik gadu Valmierā piedzīvojam plaši apmeklētā Lāčplēša dienai veltītā Lāpu gājienā. Šogad, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, Lāpu gājiens nenotiks. Taču aicinām 11.novembrī pilsētas Centra kapos vai Dīvala kapos iedegt svecīti, lai godinātu un pateiktos brīvības cīnītājiem, kuru drosme 1919.gada 11.novembrī ļāva piedzīvot vienu no svarīgākajām uzvarām ceļā uz brīvu Latviju.

ATCELTI! Dzimšanas dienas koncerti

11.novembrī plkst.19.30 Valmieras Kultūras centrā notiks Lāčplēša dienas koncerts "Roks. Mīlestība. Brīvība.". Patriotiskas un iemīļotas Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna, Zigmara Liepiņa un citu komponistu dziesmas izpildīs solisti Atis Ieviņš, Sabīne Petruseviča, Nora Urbāne, Beāte Velpe, Madars Vanags un citi, kā arī pavadošā grupa Didža Sostes vadībā. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Rūdolfs Bērtiņš. Biļetes: EUR 3–4. Tās var iegādāties “Biļešu paradīzē”.

13.novembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā “Producentu grupa 7” aicina uz Latvijas dzimšanas dienai veltītu koncertu – tautasdziesmu programmu “Dieva dēli. Saules meitas”. “Mūsu tautas neapzinātā spēka avots atrodams tieši tautas dziesmās, un šajā laikā spēks un ticība ir patiesi nepieciešami. Tautas tradīcijās Saules meitas un Dieva dēli ir gan iedvesmotāji, gan cilvēka neredzamie palīgi. Tāpēc šodien Saules meitas ienāk mūsu pasaules dzīvē un sadzīvē, lai kopā ar Dieva dēliem ļautu katram latvietim apzināties to aizlaiku spēku, kas mīt mūsos, tautasdziesmu dvēselei atdzimt skatuves mūziķu sirdīs, lai kopā ar klausītāju sirdīm rezonētu lepnumā un pateicībā par mūsu tautu un valsti,” stāsta koncerta producents Aigars Dinsbergs.

Koncertā atkal satiksies dziedātāji Kristīne Kārkle-Kalniņa, Andris Ērglis, Anmary, Dainis Skutelis, Antra Stafecka un aktieris Rihards Lepers.  Tautas melodijas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos radījuši Jānis Strazds un Kristīne Kārkle-Kalniņa. Ar viņiem kopā uz skatuves būs arī mūziķi Edgars Kārklis, Jānis Kalniņš, Valters Sprūdžs, Miķelis Vīte un Ansis Jansons. Biļetes: EUR 15–25. Tās var iegādāties “Biļešu paradīzē”.

13.novembrī plkst.21.00 Valmiermuižas alus viesistabā aicinām uz folkroka grupas “Rāva” koncertu, kas apvieno tradicionālo un mūsdienīgo skanējumu.

Grupa “Rāva” ir četru mūziķu apvienība, kas pārstāv eksperimentālā folka žanru. Tā darbību sāka 2014. gadā ar kara dziesmu koncertuzvedumu “Vārna krāca ozolā”, ko atskaņoja skolās, muzejos, kā arī brīvdabas festivālos. Improvizējot ar koncertuzvedumā iekļauto tradicionālo materiālu, “Rāva” pievienoja tam fona efektus, basu un elektrisko ģitāru, tādējādi piešķirot mūzikai tumšāku nokrāsu. Ar jauno mūzikas virzienu grupa pirmoreiz uzstājās 2016. gada pavasarī Latvijas Universitātes jauno grupu konkursā “Hadrons”. 2018. gadā “Rāva” izdeva debijas albumu.

Valmiermuižā viesosies Ilze Ceļmillere, Toms Ceļmillers un Raimonds Mateiko. Biļetes: 7 EUR. Tās var iegādāties www.bezrindas.lv. Pasākumā vietu skaits ir ierobežots, lai pārliecinātos par vietu pieejamību, ja biļete nav iegādāta iepriekš, lūdzam zvanīt pa tālruni 27337798.

18.novembrī plkst.20.00 aicinām uz svētku koncertu ar leģendāro grupu "Pērkons" Valmieras Kultūras centrā. Koncertā skanēs populāras un iemīļotas grupas "Pērkons" dziesmas, kas daudziem bija cerības un spēka avots 80.gados, bet kuru vēstījuma nozīmība nav mazinājusies un ir tuva sirdij arī šobrīd. Biļetes: EUR 5–7. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē”.

Goda un Gada valmierieši

Lai pateiktos cilvēkiem, kuri veicinājuši Valmieras attīstību, izaugsmi, iedzīvotāju labklājību un pilsētas atpazīstamību, Valmieras Kultūras centrā, kad epidemioloģiskā situācija būs stabilizējusies, norisināsies apbalvojumu “Goda valmierietis 2020” un “Gada valmierietis 2020” svinīgā pasniegšana (ieeja ar ielūgumiem).

Valmieras pilsētas pašvaldības atzinības rakstu un īpaši izgatavotu piemiņas nozīmīti – Valmieras izaugsmes medaļu, kurā iegravēts apbalvojuma saņēmēja vārds un uzvārds, saņems Goda valmierieši Inta Skrastiņa, Gunārs Puriņš, Pēteris Postažs, Arturs Maskats, Māra Silvija Rozenberga un Gada valmierieši Areta Vītola, Tamāra Skrīna un Mārtiņš Vabulis.

Izskriesim Latvijas kontūru!

18.novembrī sveicienu Latvijai aicinām sūtīt, izskrienot vai izstaigājot Latvijas kontūru Valmierā. Maršruta sākums un finišs ir Valmieras rātslaukumā, starta laiks – pēc brīvas izvēles. Ceļš vedīs pa ielām, kas nosauktas Valmierai un Latvijai nozīmīgu personību vārdā, gar iemīļotām apskates vietām un ēkām, kam īpaša nozīme valmieriešu un pilsētas viesu dzīvē. Karte Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv būs pieejama jau drīzumā.

Latvijas 102.dzimšanas dienai veltītajā 12,5 km garajā kontūrskrējienā aicinām līdzi ņemt atribūtus ar Latvijas simboliku. Priecāsimies, ja patriotiskā skrējiena – gājiena laikā tapušās fotogrāfijas būs apskatāmas sociālajos kontos ar tēmturi #ValmierasSveiciensLatvijai. Aktīvākajiem dalībniekiem arī pārsteiguma balvas. Savukārt ierastā dalībnieku kopbilde šogad taps, izveidojot kolāžu no individuāli publicētajām fotogrāfijām.

Veicot maršrutu, ievērosim valstī noteiktos drošības pasākumus, kā arī ceļu satiksmes noteikumus, īpaši luksofora signālus pilsētā un šķērsojot apvedceļu.

Spēka zīmes Vecpuišu parkā

Vēlot daudz laimes Latvijai, 18.novembrī Vecpuišu parkā būs apskatāmas Valmieras uzņēmumu un organizāciju no svecītēm veidotas spēka zīmes.

Dievkalpojumi

Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā 11.novembrī plkst.17.30 norisināsies Lāčplēša dienas aizlūgums par Latvijas brīvības cīņās kritušajiem.

18.novembrī plkst.11.00 būs svētku dievkalpojums, veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas dienai.

Valsts svētku programma skatāma šeit.

Jāpiemin, ka 18.novembrī braucieni Valmieras pilsētas maršrutu autobusos būs bez maksas. 18.novembrī Valmieras pilsētas maršrutu autobusi kursēs kā sestdienā.

Svinēsim Latvijas dzimšanas dienu atbildīgi, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās novēršanai.

 

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.