A A A

Notiks akcija “Dzejolis uz trotuāra” 

Drukāt
09.09.2020

Izlasīt dzejoli, pastaigājoties Valmierā, – par tādu iespēju parūpēsies Valmieras Valsts ģimnāzijas 7. līdz 12.klases skolēni, piedaloties akcijā “Dzejolis uz trotuāra”. 11.septembrī aicinām palūkoties zem kājām, apstāties un veltīt brīdi, lai izlasītu, kādas dzejā izteiktās domas ir uzrunājušas jauniešus.

 

 

 

Kā pastāstīja Valmieras Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Rudzīte, jaunieši katrs izvēlējās dzejoli vai tā fragmentu. Diskutējot ar klasesbiedriem, izraudzīts, kas tiks iemūžināts Valmieras pilsētvidē. Arī vietas, kur rindas būs lasāmas, līdz tās aizskalos lietus lāses, ir rūpīgi izvēlētas, meklējot saikni ar dzejolī pausto domu.

“Akcija norisināsies jau piekto gadu. Jauniešiem tā patīk, jo rosina lasīt dzeju, dažādo literatūras stundas, padarot tās interesantākas. Skolēni apzinās, ka šādā veidā arī viņi sabiedrībā popularizē dzeju, kas ir viens no Dzejas dienu galvenajiem uzdevumiem,” stāsta S.Rudzīte.

Akcija Valmierā norisināsies 11.septembrī no plkst.10.30 līdz 13.40. Jauniešu izvēlētās vietas: pie tirdzniecības centra “Valleta”, Valmieras Kultūras centra, ap Dzirnavu ezeriņu, pie tirgus, Valmieras Drāmas teātra, Diakonāta ielā, Vecpuišu parkā, pie Sv.Sīmaņa baznīcas, Vidzemes Olimpiskā centra, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”, Gaujas tilta, Valmieras Mūzikas skolas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, skeitparkā, pie AS “SEB banka”, AS “Swedbak”, pieturvietās u.c.

Savukārt 15.septembrī plkst.15.15 Valmieras Valsts ģimnāzijā norisināsies Dzejas slams – sacensības, kurās jaunie dzejnieki izpilda savus oriģināldarbus auditorijai un žūrijai. Skatītāju rindās gaidīts ikviens interesents! Dzejas sacensību uzvarētāji tiks aicināti uzstāties Dzejas dienu noslēguma norisē 17.septembrī plkst.18.00 pie Valmieras Kultūras centra, iepretim Dzejas teltīm.

Dzejas dienu Valmierā programma skatāma šeit.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.