A A A

Spēlfilmas “Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes” veidotāji tiksies ar skatītājiem 

Drukāt
15.01.2020

Pie skatītājiem nonāk režisora Viestura Kairiša jaunā spēlfilma, vēsturiskā attiecību drāma “Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes”.  19. janvārī plkst.14.00 kino "Gaisma" Valmierā notiks īpašs filmu seanss, pirms kura skatītājus uzrunās filmas veidotāji.

 

"Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes" ir attiecību stāsts par pagājušā gadsimta 30.-40. gadu vēsturiskajām pārmaiņām. Pirmo reizi vienā Latvijas filmā ietverti daudzi un dažādi vēsturiskie notikumi, kas tobrīd nepielūdzamā ātrumā sekoja cits citam – Ulmaņlaikus nomainīja padomju okupācija, tad nāca nacistu režīms, šajā laika posmā notika arī deportācijas un holokausts. Filma uzņemta Latgalē, tā ir latgaliešu valodā, taču visi notikumi reprezentē to, kas tajā laika posmā notika visā Latvijā.

Neskatoties uz dramatisko un haotisko vēsturisko situāciju, filmai ir dzīvi apliecinoša intonācija. Romantiskās attiecību figūras pamatā ir mīlas trīsstūris starp daiļkrāsotāju Ansi un viņa sievietēm. Anša iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, un divām sievietēm, kuras plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle.

Anša lomu filmā spēlē Dāvis Suharevskis, viņam šī ir pirmā kino loma. Citās nozīmīgās lomās: Agnese Cīrule, Gundars Āboliņš, lietuviešu kino leģenda Jozs Budraitis un čehu aktrise Brigita Cmuntova. Viesturs Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu. Studijā Ego Media producēto filmu finansē Nacionālais kino centrs, arī Lietuvas un Čehijas kino institūcijas; atbalsta Krāslavas, Ludzas, Rēzeknes un citu Latgales pilsētu pašvaldības, arī Latvijas Finieris, Circle K, Merrild, Salmo, Tvaikonis un citi. Filmas partneri: LTV un LMT, informatīvie atbalstītāji — Latvijas avīze, Delfi, Lakuga.lv.

Filmas izplatītājs Latvijā ir ACME Film, kas arī piedalās filmas finansēšanā.

Filmas TREILERIS šeit.

BIĻETES un informācija par seansiem: pilsetapieupes.lv

Informāciju sagatavoja:

Ego Media