A A A

Atklās Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogu darbu izstādi 

Drukāt
06.12.2019

Valmieras muzeja Izstāžu namā 12.decembrī plkst.17.00 atklās Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nozares pedagogu darbu izstādi “Tēlniecība/ Keramika/ Stikls”.

 

Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades jubilejas noskaņās Vizuāli plastiskās mākslas Tēlniecības, Stikla mākslas un Keramikas nozaru pedagogi pasniedz dāvanu ikvienam interesentam – izcilu mākslinieku darbu izstādi Valmierā, pēc tam Liepājā. Tādējādi ir atjaunota kādreiz akadēmijai ierastā prakse rīkot mākslas izstādes ne tikai Rīgā.

Izstādē ar saviem jaunākajiem darbiem piedalīsies Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki: stikla mākslas meistares Ingūna Audere, Vineta Groza, Sandra Utāne, Inita Ēmane, Ilze Dūdiņa un Agnese Gedule, keramiķi Dainis Lesiņš, Dainis Pundurs, Ainārs Rimicāns, Līga Skariņa, Ženija Loginova un Anna Rubene-Zīdere. Tēlniecības ekspozīcijas daļu veidos Bruno Strautiņa, Gļeba Panteļejeva, Aigara Bikšes, Kārļa Alaiņa, Olgas Šilovas un Valta Barkāna darbi.

Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogi ir latviešu tēlniecības un lietišķās mākslas vecmeistaru audzēkņi un mācekļi, savā daiļrades procesā tradicionālās un latviešu mākslai raksturīgās vērtības saglabājot, kā arī pielāgojot mūsdienu situācijai. Modernās mākslas izteiksmes valoda ir asociatīvs, sajūtās balstīts dialogs starp mākslinieku un skatītāju, uzsverot iekšējo pārdzīvojumu. Intelektuālajam vēstījumam jābūt uztveramam jebkurā pasaules daļā dzīvojošam cilvēkam, jo mūsdienu mākslas valoda ir universāla zīmju sistēma.

Izstāde būs skatāma līdz 2020.gada 1.februārim.

 

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.