A A A

Latvijas dzimšanas dienā izgaismos vairākas ēkas 

Drukāt
15.11.2019

Sagaidot Latvijas 101.dzimšanas dienu, svētku gaismas apņems vairākas ēkas Valmierā.

 

No 16. līdz 18.novembrim no plkst.17.00 līdz 23.00 aicinām pastaigu maršrutā iekļaut Valmieras rātslaukumu. Tur būs tās pašas krāsas, kas daudziem šajās dienās piespraustas lentītē pie sirds, un Latvijas karogs – goda vietā. Patriotisku dziesmu melodijas atstās Valmieras Mūzikas skolu, lai sveiktu ikvienu garāmgājēju, savukārt skolas atspulgs Gaujas ūdeņos krēslas stundās būs pavisam neierasts. Skolu citās gaismās aicinām apskatīt arī no attāluma, šķērsojot tiltu pār Gauju. Un turpat nākamais pārsteigums – Vidzemes Augstskolas ēka Cēsu ielā būs svētku rotā. Arī Valmieras Kultūras centrs būs saposts dzimšanas dienai.

Savu vēlējumu Latvijai aicinām izteikt, iededzot svecīti Latvijas karogu pakājē, kas plīvo laukumā pie Valmieras Kultūras centra.

Godinot Vecpuišu parka dibinātājus, kuri būtisku artavu deva arī, lai dzimtu Latvijas valsts, vairāki uzņēmumi parkā no svecīšu liesmām būs izveidojuši spēka zīmes. Tās tiks iedegtas 18.novembra vakarā.

Lai Latvijas 101.dzimšanas dienu sagaidītu kopā, aicinām 18.novembrī no plkst.10.00 Valmieras Kultūras centrā lielus un mazus kinomīļus baudīt īpašu filmu programmu. Ar startu rātslaukumā plkst.11.00 ikviens interesents aicināts izskriet vai izstaigāt īpašu distanci, kas Valmieras robežās veido Latvijas kontūru. Svētku dievkalpojumu plkst.11.00 Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā bagātinās spēcīgās kora “Baltie bērzi” vīru balsis. No plkst.18.00 laukumā pie Valmieras Kultūras centra videotiešraidē aicinām izjust tautasdziesmas īpašā skanējumā grupas “Tautumeitas” izpildījumā. Savukārt plkst.19.55 klausīsimies Valsts prezidenta Egila Levita uzrunu svētkos tiešraidē no Brīvības pieminekļa.

Svinēsim Latvijas dzimšanas dienu Valmierā! Programmu skati šeit!