A A A

Ziemassvētku koncertā - Tautumeitas, Jānis Aišpurs un Laima Jansone 

Drukāt
07.10.2019

21.decembrī plkst.18.00 koncertzālē “Valmiera” norisināsies Ziemassvētku koncerts, kurā aicinās grupa "Tautumeitas", Jānis Aišpurs un Laima Jansone.

 

“Programmā izmantosim klasiskas kristiešu liturģiskās mesas daļas “Credo”, “Sanctus”, “Gloria”, “Kirie”, “Agnus dei” un “Benedictus” saturu, piemeklējot tām jau zināmas Ziemassvētku klasiskās dziesmas. Tāpat skanēs tautas mūzika, savijot to ar mesas daļām, kur klasiskie teksti ieskanēsies tautas mūzikā, savukārt ar tautas dziesmas vārdiem tiks uzrakstīts korālis,” par Ziemassvētku programmas ieceri saka mūziķis un komponists Jānis Aišpurs, atklājot – šīs koncertprogrammas ideja ir parādīt, ka gan kristīgajā Ziemassvētku mūzikā, gan latvju Ziemassvētku dainās ir ļoti daudz kopīgā.

Viņa teikto papildina jau popularitāti iekarojušās tautas mūzikas grupas “Tautumeitas” dalībniece Asnate Rancāne: “Programmā tiks iekļauti gan folkloras skaņdarbi, gan korāļi un tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, gan Jāņa minētie sabalsojumi.” Mākslinieki, gatavojoties šai programmai, ir daudzkārt tikušies, un, kā stāsta Asnate, Jānis šajās laikā esot labi iepazinis latviešu Ziemassvētku tradīcijas un folkloras materiālu, turklāt mākslinieki secinājuši, ka gan kristīgajās, gan tautas tradīcijās ir daudz kopīga. “Mesā ir daļa “Agnus dei” – “Dieva jērs”, savukārt latviešu folklorā vispopulārākie Ziemassvētku tēli ir kaza un vilks: kaza simbolizē dienu un gaismu, vilks ir tumsa, kas “apēd” gaismu. Ir daudz šādu kopsakarību, tāpēc ar interesi skatāmies, kas sanāks tālāk,” topošo programmu ieskicē Asnate, tāpat kā Jānis uzsverot – tajā savīsies abas pasaules, kļūstot par vienu veselumu. “Koncertos vēlamies radīt Ziemassvētku sajūtu! Esam pārliecināti, ka šajos svētkos svarīgākais ir būt kopā, neraugoties uz reliģisko piederību un pasaules uzskatu, tāpēc ļoti ceram, ka tas izdosies.”

Koncertā dzirdēsiet perkusijas, sitamos instrumentus, basu, kokles, akustiskās ģitāras, taustiņus, vokālu, akordeonu un vijoles. 

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Informāciju sagatavoja:

Sandis Mohovikovs