A A A

Anitas Nikuļcevas grafikas izstāde “PIRMSĀKUMS”  

Drukāt
07.10.2019

Valmieras Integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4 līdz 2019.gada 28.novembrim skatāma mākslinieces Anitas Nikuļcevas grafikas izstāde “PIRMSĀKUMS”.

 

It viss, kas notiek pasaulē, pieņem apaļu formu - ši ir tēze, kas raksturo Anitas Nikuļcevas grafikas izstādi “ PIRMSĀKUMS”. Aplis kā visa pirmsākums, kas ietver sevī visu kopumu koncentrētību - dzīvības sākumu un fokusu perfekciju., simbolizē sēklu, no kuras attīstījies viss radītais un kurā tas atgriezīsies.

Katrs darbs ir kā atsevišķš stāsts par  dažādiem sapratnes līmeņiem, parādībām, procesiem  un sajūtām, kas norisinās cilvēka apziņā un zemapziņā. Mirkļa konstatējums caur apļa perfekciciju, skatītājam piedāvā iespēju interpretēt savu individuālo sajūtu prizmu, tomēr kopumā rada izstādes kopsaucēju - vienmēr centrā. Citējot franču filozofu Dekartu: “Kopējas intereses ir aplis, kura centrs ir zināms, bet perimetrs nezināms”. Litogrāfijas un augstspieduma tehnikās iespiestās lapas ar neierasti kolorītiām izpausmēm brīžiem rada asociācijas par glezniecības klādbūtni. To tehniskie risinājumi, koloristika un filozofija balstās mākslinieces ceļojumos gūtajos iespaidos, tradīcijās un reliģijās balstītajos atklājumos. Tāpat arī viņai tuvā jūras tēma ir atstājusi nolasāmas atsauksmes grafikas darbos. Tieksme pēc harmonijas ar dabu, saiknes  ar Visumu un garīgumu - tas ir pamats un iedvesmas avots, kas dod iespēju atainot mirkļa sajūtas un ikdienišķas norises, norādot uz parādību, procesu un notikumu būtību.   

Anita ir ieguvusi interjera dizainera kvalifikāciju  Rīgas dizaina un arhitektūras koledžā, turpinājusi izglītoties Daugavpils Universitātē, iegūstot profesionālo bakalaura grādu mākslā un datordizainera kvalifikāciju, kā arī 2014. gadā Daugavpils Universitātē  Ilzes Lībietes vadībā profesionālo  maģistra grādu mākslā. Kopš 2014.gada ir Grafikas kameras biedre, Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas biedre. Māksliniece piedalījusies izstādēs Rīgā, Daugavpilī un citviet Latvijā,  kā arī ārpus robežām -Itālijā, Indonēzijā, Lietuvā, Polijā,  regulāri piedalās grafikas plenēros. Viņas mākslas darbi atrodas Marka Rotko centrā Daugavpilī, Grafikas Kameras arhīvā Rīgā, Miasta Ostrowa Wielkopolskiego muzejā Polijā, mākslas "Galerijā Laipa” Valmierā, Ventspils muzejā, Tomes novadpētniecības muzejā un daudzās privātkolekcijās.

Izstādes anotāciju sagatvoja: Ilze Lībiete

Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
karline.cercina@gmail.com