A A A

Valmieras Kultūras centrā notiks koru sadziedāšanās koncerts “Lai skan dziesma Miķeļos” 

Drukāt
17.09.2019

29.septembrī plkst.16.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs koru sadziedāšanās koncerts “Lai skan dziesma Miķeļos”.

Koncertā piedalīsies: Ķekavas kultūras nama sieviešu koris “Daugaviete” (mākslinieciskā vadītāja Dace Bite, kormeistare Rita Platpere), Katlakalna Tautas nama sieviešu koris “Magone” (mākslinieciskā vadītāja Baiba Āboliņa-Smirnova, koncertmeistare Ilva Lempa), Valmieras Kultūras centra sieviešu koris “Jumara” (mākslinieciskā vadītāja Inga Zirne, kormeistare Inese Reinfelde, vokālais pedagogs Zane Jankuna), Rīgas Latviešu biedrības vīru koris “Latvis” (mākslinieciskais vadītājs Edgars Račevskis, kormeistars Kārlis Hammers), Ķekavas kultūras nama vīru koris “Ķekava” (mākslinieciskais vadītājs Arvīds Platpers, kormeistars Edgars Briņkis, vokālais pedagogs Māris Ēvalds), Valmieras Kultūras centra vīru koris “Imanta” (mākslinieciskais vadītājs Aivars Gailis, kormeistare Marika Rolmane, koncertmeistare Līga Ivāne).

 

Valmieras Kultūras centra vīru kora “Imanta” diriģents Aivars Gailis: “29. septembrī svinam Miķeļdienu jeb Apjumības, kas pēc būtības ir rudens saulgriežu svētki. Miķeļi ir diena, kad visai ražai jābūt zem jumta, izņemot kāpostus, kas vēl var mierīgi gulēt uz lauka. Pēc darbiem pilnās vasaras gribas atvilkt elpu, atskatīties uz šo skaisto vasaru un saskaitīt cāļus…. Tāpēc 29.septembrī aicinām apmeklēt sešu koru koncertu, jo mēs esam pelnījuši atelpu un uzgavilēt aizejošajai vasarai pirms sākās klusais veļu jeb dvēseļu laiks.”

 

Ķekavas kultūras nama sieviešu koris “Daugaviete” dibināts 1975.gadā Ķekavas ciema Putnu paraugfabrikas “Ķekava” kultūras namā. Kolektīvam ir senas un noturīgas tradīcijas – tematiskās Ziemassvētku eglītes, ikgadēji tuvāki un tālāki ceļojumi, kā arī sadarbība ar draugu kolektīviem tepat Latvijā un ārvalstīs.

 

Katlakalna Tautas nama sieviešu koris “Magone” ir  jauns un sprigans – sākums meklējams 2016.gada septembrī - ar nelielu afišu pie Katlakalna Tautas nama, uz kuras bija rakstīts: “Ja esi dziedāt griboša un varoša, un spēj noticēt sapnim, ka no dziedošas interešu grupas var izaugt sieviešu koris, nāc uz pirmo tikšanos!” “Kāpēc ne?” tā nodomāja 24 dāmas, atnāca, iepazinās, sasmaidījās un sāka dziedāt Katlakalna Tautas namā, priecējot klausītājus ar dzirkstošu aizrautību.

 

Valmieras Kultūras centra sieviešu koris “Jumara” šķiet, komentārus neprasa  - Valmieras meitenes, skaistas, muzikālas, jaukas, bet galvenais - “savējās”.

 

Ķekavas kultūras nama vīru koris “Ķekava”  dibināts 1970.gadā. Pieredzējis vīru koris, kura nosaukumu tradicionālo Latvijas Vispārējo Dziesmu svētku Dziesmu karu dalībnieku sarakstos parasti var redzēt starp labākajiem mūsu valsts vīri koriem, kā arī guvis atzinības citos konkursos.

 

Rīgas Latviešu biedrības vīru koris “Latvis” ir visjaunākais vīru koris šajā koncertā – izveidots 1997.gadā. Vienmēr īpaši godā tur Latvijas valstiskās neatkarības vērtības.  Koncertē visa Latvijā, kā arī ir guvis godalgotas vietas starptautisko konkursos.

 

Valmieras Kultūras centra vīru kora “Imanta”  koncertdarbības pieredze tiek  krāta kopš  tālā 1952.gada un šī ir jau kora 67.sezona. Koris ir saliedēts kā vienota ģimene un, tāpat kā mūsu meitenes “Jumara , pats galvenais - ir “savējie”.

 

Pasākuma apmeklējums bez ieejas maksas.