A A A

Valmierā būs izrāde “Vecmāmiņu valsts”  

Drukāt
12.09.2019

Teātra trupas "Kvadrifrons" izrāde “Vecmāmiņu valsts”, kas pirmizrādi piedzīvoja šovasar sarunu festivāla "Lampa" laikā, uzsāk savu rudens ceļojumu pa Latvijas pilsētām. Pirmā izrāde notiks 2. oktobrī koncertzālē "Valmiera". Pateicoties British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstam, izrāde būs skatāma bez maksas. Ieeja ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots.

 

Gandrīz dokumentālajā izrādē "Vecmāmiņu valsts” teātra trupa "Kvadrifrons" kopā ar draugiem, laikabiedriem un reģionālo pamatskolu koristiem vēlas izstāstīt stāstu par neviltotu mīlestību mūža garumā. Izrāde veidota, balstoties uz intervijām ar izrādes aktieriem un viņu vecmāmiņām - par to, kā viņi jūtas savās attiecībās viens ar otru, kā ikdienā sadzīvot ar dažādām ar novecošanu saistītām problēmām, piemēram, ierobežotu mobilitāti un diskrimināciju. Arī par to, kā šie izaicinājumi ietekmē visu ģimeni.

Šī ir izrāde par vecmāmiņām un to, kā viņas mūs audzinājušas, ko iemācījušas, kā auklējušas un kaitinājušas. Par sadzīvošanu, pieaugšanu un samierināšanos. Par Latvijas sabiedrības pakāpenisko novecošanos. Par šausmīgi mazām pensijām. Par ļoti garšīgām zupiņām un pankūciņām. Par priecīgu kopā būšanu, pārspīlētām rūpēm, draudzīgām paaudzēm un ģimeniskām pieredzēm. "Vecmāmiņu valsts” ir veltījums visām Latvijas vecmāmiņām un viņu mazbērniem.

Izrādes radošā komanda līdz idejai par izrādi nonāca kopīgu diskusiju rezultātā, reflektējot par savām attiecībām ar vecvecākiem un secinot, ka katram tajās ir kādi izaicinājumi. Izrādes tapšanā izmantotas tās dalībnieku atmiņas par savām vecmāmiņām un pašu vecmāmiņu aizraujošie, amizantie, skumjie, līksmie un neparastie stāsti. Izrādē skarta arī novecošanas tēma, gan personīgā, gan plašākā – visas sabiedrības aspektā.

Pieteikšanās izrādei Valmierā, aizpildot pieteikuma formu internetā šeit.

Radošā komanda:

Režija: Paula Pļavniece

Aktieri: Reinis Boters, Klāvs Mellis, Ance Strazda, Āris Matesovičs , Jana Ļisova, Ance Kukule, Jānis Kronis, Samira Adgezalova

Dramaturgi: Justīne Kļava, Evarts Melnalksnis

Komponists: Jēkabs Nīmanis

Dziesmu tekstu autori: Cēsu 1. pamatskolas skolēni

Scenogrāfija un kostīmi: Marija Rozīte-Vītola

Gaismu mākslinieki: Mareks Lužinskis, Jānis Sniķers

Gaismu mākslinieka asistents: Kārlis Staņa

Fotomāksliniece: Odeta Katana (Odeta Catana, ROU)

Producentes: Sandra Lapkovska, Inese Tone

Tehniskais direktors: Kārlis Tone

Īpašs paldies Matīsam Budovskim.

Atbalstītāji un sadarbības partneri:

British Council Latvia, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Valsts meži, VSIA Rīgas cirks, Latvijas Jaunā teātra institūts, ES platforma “Radošā Eiropa”, Magic Carpets.

Informāciju sagatavoja:

Inese Tone / inese@kvadrifrons.lv

Vairāk informācijas: www.kvadrifrons.lv un https://www.facebook.com/KVADRIFRONS/