A A A

Burkānciems mūzikā, mākslā un dzejā 

Drukāt
23.08.2019

Lai iepazītu Burkānciema ielas, to vēsturi, kā arī saliedētu un iepriecinātu Valmieras iedzīvotājus un viesus, Valmierā norisinājās koncertu cikls "Mūzikas svētki Burkānciemā". Šovasar izskanēja divi cikla koncerti: "Namdaru ielas svētki" notika 20.jūlijā Namdaru ielā 1, savukārt koncerts "Uz ceļa dzejnieks apstājas" notika 17.augustā Dzejnieku ielā 4. 

 

Satikšanās bija ļoti emocionāla, pulcēja plašu klausītāju loku, tie bija koncerti ar bērnu balsīm, suņu rejām, putnu dziesmām un auto riepu švīkstoņu fonā. Pēc koncertiem sirsnīgā gaisotnē un draudzīgās sarunās tikās tuvāki un tālāki kaimiņi, lai dalītos atmiņās un pārrunātu dzirdēto.

Koncertā "Namdaru ielas svētki" piedalījās daudzi mūzikas cienītājiem zināmi mūziķi: pianiste un koncertmeistare Helēna Kundrāta no Rīgas, Latvijas Nacionālās operas orķestra mūziķe vijolniece Biruta Vaivode, Latvijas Operetes teātra solisti soprāns Anta Jankovska un baritons Nauris Indzeris, brīvmāksliniece vijolniece Anita Balčuna, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studente klarnetiste Līva Juruša, Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Dace Priedīte (koncertkokle) un Zane Sniķere (etnokokle), mutes harmoniku spēles meistars valmierietis Aleksandrs Šlujevs, Valmieras Mūzikas skolas absolventi: skolotājas Ilzes Bresles klavieru klases absolvents Jurģis Andersons, skolotājas Edītes Meņģeles klavieru klases absolvente Dace Kalniņa un skolotājas Ievas Vecgailes klavieru klases absolvente Linda Šarkova. Koncertā muzicēja arī skolas Universum skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes jaunie pianisti Melānija Grasberga, Eva Viļumsone, Annija Tauriņa, Alma Marta Ivāne, Emīls Čečiņš un Aivara Cepīša audzēkne Arīna Babre. Savukārt Valmieras muzeja Krājuma nodaļas vadītāja Indra Vīlistere stāstīja par Burkānciema vēsturi, klausītāji varēja apskatīt pianistes Jautrītes Putniņas mātes Elzas Putniņas gleznu izstādi, kuru iekārtot palīdzēja mākslas zinātnieks, valmierietis Aivars Leitis.

Koncertā "Uz ceļa dzejnieks apstājas" piedalījās dzejniece Daina Sirmā, aktieris Kārlis Neimanis, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņi: džeza pianists Matīss Žilinskis, akordeoniste Diāna Katiņa, trompetiste Līga Saliņa (koncertmeistars Aivars Cepītis) un Katrīna Mačuka (etnogrāfiskā kokle un koncertkokle). Jāpiemin, ka Līga savu pirmo muzikālo izglītību trompetes spēlē ieguva Valmieras Mūzikas skolā pie skolotāja Sandra Dubova, Katrīna savukārt kokles spēli sākotnēji apguva Valmieras Mūzikas skolā pie skolotājas Daces Priedītes. Koncertā piedalījās arī skolas Universum skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes jaunās pianistes Eva Viļumsone un Annija Tauriņa. Koncerta izskaņā dziedāja visi, arī publika.

Prieks un gandarījums, ka Burkānciems atdzīvojas ne tikai mūzikā, bet arī mākslā un dzejā. Burkānciemā radošs gars un ģimeniska atmosfēra valdījusi vienmēr, ar Mūzikas svētkiem šīs vērtības tiek stiprinātas. Lai krāsaini un spilgti izskan cikla "Mūzikas svētki Burkānciemā" koncerti nākamajā vasarā!

Namdaru ielas svētkus organizēja Aivars Cepītis un Ritma Pētersone-Cepīte, savukārt Uz ceļa dzejnieks apstājas – Agita Mačuka.

Informāciju sagatavoja:

Ritma Pētersone-Cepīte