A A A

Valmieras mākslas plenērs 2019  

Drukāt
25.07.2019

No 29.jūlija līdz 3.augustam norisināsies Valmieras mākslas plenērs, kurā piedalīsies profesionāli mākslinieki no Latvijas. Plenēra norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, rīko Valmieras Kultūras un mākslas fonds.

 

2019.gada Valmieras mākslas plenērā piedalīsies 8 profesionāli mākslinieki. Nedēļas laikā tapušo mākslas darbu izstāde tiks atklāta 2019.gada 3.augustā plkst.20.00. Izstāde bez maksas būs apskatāma līdz pat 26.septembrim visu diennakti.

Anita Nikuļceva Rīgas Arhitektūras un dizaina koledžā studējusi interjera dizainu, Daugavpils Universitātē ieguvusi bakalaura grādu datordizainā un maģistra grādu mākslā. Māksliniece regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās. Savos grafikas darbos Anita ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem, galvenokārt ar krāsu un formu, cenšas parādīt dažādos sapratnes līmeņus par lietām, procesiem un parādībām.

Māksliniece Ināra Garklāva beigusi J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu (1975), Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1981), ieguvusi humanitāro zinātņu Maģistra grādu vizuāli plastiskajās mākslā. No 1986.gada Ināra Garklāva ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. 

Galvenokārt, strādājot mecotintas un oforta tehnikās, kā būtiskus izteiksmes līdzekļus izmantojot ritmu, trauslu līniju un niansētas melnbaltās krāsu pārejas. Nozīmīgi ir viņas poētiski groteskie tēli, kuri pauž latviešu tautas pasakās un folklorā balstītas vērtības, kā arī zīmes, simboli un metaforas, kas tik raksturīgi Latvijas mākslā 20.gs. beigās. Mākslinieces I.Garklāvas daiļrades daudzveidība vērojama grāmatu ilustrācijas: M.K.Lopess „Vecenītes ar saulessargiem”, 1981., „Bērnu mūzikas antoloģija”, 1983., latviešu tautas pasaku izlase “Trīs vēja mezgli”, 1988., F.Bārda „Lietus vīriņš”, sērija BIKIBUKS, 2014., u.c., gan mākslinieces inscenētājas darbā animācijas filmu studijā “Dauka”, kur viņas zīmētie tēli atdzīvojas filmā “Kaķīša dzirnavas” pēc K. Skalbes pasaku motīviem.

Inese Lieckalniņa dzimusi 1954. gadā. Mākslu studējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1970-1974), kā arī Latvijas Mākslas akadēmijā (1974-1980). Inese Lieckalniņa ir viena no biedrības Grafikas kamera aktīvām biedrēm, grafiķe un vitrāžu māksliniece, daudzu Latvijas un ārvalstu grafikas izstāžu dalībniece. Kopš 1986.gada Latvijas mākslinieku savienības sastāvā.

Grafiķe Lāsma Pujāte 2009. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu un joprojām aktīvi darbojas grafikas mākslās. Savas radošās idejas realizē litogrāfijas, linogriezuma un dažādās jauktās tehnikās, kas saistītas ar smalku faktūru, krāsu nianšu meklējumiem. 2008. gadā māksliniece kļuva par  Brederlo - von - Zēgenbuša prēmijas laureāti un 2009. gadā  guvusi panākumus Eiropas mākslas augstskolu litogrāfijas izstādes “Zelta kentaurs” konkursā Minhenē, Vācijā. 2014. gadā māksliniece piedalījusies Leipcigas Litogrāfijas simpozijā un 2015.gadā ar desmit litogrāfijām piedalās pirmajā starptautiskajā Kauņas Grafikas mākslas biennālē.

Jekaterina Grjazeva 1993.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmijas Grafikas nodaļu. 2002. - 1.prēmija 11.Miniatūru izstādes „Ūdens ir dzīve” Valmieras muzejā, Valmierā. 1998. - 3.prēmija bērnu ilustrāciju konkursā izdevniecībā „Zvaigzne ABC”. Kopš 1995.gada ir "Grafikas Kameras" biedre, 1994.gada Jauno mākslinieku Apvienības biedre un no 1999.gada Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

Grafiķe Ilze Egle atzīst, ka zīmēšana ir izvēlējusies viņu, nevis viņa - zīmēšanu.2003.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju. Kopš 2001.gada Ilze strādā kā mākslas un izstāžu kuratore. Radījusi un pēc tam vadījusi mākslas un mūzikas centru Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Kopš 2007.gada Latvijas Mākslinieku savienības biedre. 

Ar savdabīgu krāsu gammu plenēra skatītājus pārsteigs cēsiniece Līva Graudiņa (1985) - mācījusies Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolā un 2013.gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozarē.  “Par sev tuvāko izteiksmes veidu vienmēr esmu uzskatījusi eļļas glezniecību, taču paralēli tai aizvien ir interese par fotogrāfiju un telpas sajūtu trīsdimensiju objektu un instalāciju formā. Gleznās vēlos panākt sapņa gaistošo iespaidu, atmiņu trausluma sajūtu. Tāpat kā sapnī un atmiņās redzam tikai būtisko, lietu robežas izgaist, saplūst, tāpat manās gleznās ir jāatklājas tikai atslēgas frāzēm, svarīgākajiem elementiem, atmetot raibumu, sīkumainību, liekvārdību. Galvenais ir sajūta, nevis sižets.” māksliniece raksturo sevi “Cēsu mākslinieku” katalogā.

6.gadu Valmieras mākslas plenērā piedalās talantīgā gleznotāja Neonilla Medvedeva - Latvijas mūsdienu mākslā Neonillas Medvedevas mākslinieciskais rokraksts guvis savu atpazīstamību – tajā apvienojas smalka tonālā glezniecība, kurā jūtama pēctecība Eduarda Kalniņa atmosfēriskumam, Leo Svempa krāsainībai, kā arī virtuozajam "vrubeliskajam" zīmējumam. Galvenais darbu temats ir iekšējā miera stāvoklis – harmonijas un līdzsvara meklējumi.

Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
karline.cercina@gmail.com