A A A

Studenti un vidusskolēniem aicināti radīt Teātra Festivāla pilsētu  

Drukāt
20.06.2019

No 25. jūlija līdz 2. augustam Augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāte sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu (VVTF) un Valmieras pilsētas pašvaldību, jau otro gadu rīkos starptautisko arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skolu "FestivaL'and 2.0" Valmierā.

 

Vasaras skola plānota kā darbnīcas un meistarklases, kur dalībnieki nozares profesionāļu vadībā izstrādās idejas, lai attīstītu savas prasmes un izbūvētu teātra festivāla “pop-up” pilsētu jeb centru Vecpuišu parkā atbilstoši šī gada tēmai – bērni un ģimenes, dzīvā pilsēta un spēles pilsētvidē.

VVTF šogad notiks jau ceturto reizi, un tas attīstās kā pilsētvides laboratorija, identificējot vietas, kas kļūst par īslaicīgām skatuvēm teātra izrādīšanai, un paplašinot ikviena pilsētas lietotāja pieredzi. Vasaras skola veltīta idejai par mūsdienīgu īslaicīgo arhitektūru un labiekārtojuma elementiem kā katalizatoru pilsētvides iedzīvināšanai. Vasaras skolas laikā rosināsim domāt par bērniem pieejamu pilsētvidi, aizmirstām pagalmu spēlēm un jauniem risinājumiem kvalitatīvai laika pavadīšanai publiskajā ārtelpā, pagalmos, parkos un laukumos.

Dalībnieki

Vasaras skola paredzēta arhitektūras un pilsētplānošanas, būvniecības un inženierzinātņu, dizaina, audio vizuālo mākslu, scenogrāfijas un citu saistīto jomu bakalaura vai maģistra līmeņa studentiem no Latvijas un ārvalstīm. Vasaras skolā aicināti piedalīties arī Latvijas vidusskolu pēdējo klašu skolēni un profesionālo vidusskolu audzēkņi.

Vasaras skolas darba valoda – latviešu, bet vēlamas arī angļu valodas zināšanas.

Pasniedzēji

Vasaras skolas darbnīcas, meistarklases un vieslekcijas vadīs arhitekts Kārlis Melzobs, scenogrāfs un būvgaldnieks Rūdolfs Bekičs (Austrija/Latvija), scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs, arhitekte Dina Suhanova.

Pieteikšanās

Piesakoties dalībai vasaras skolā, jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa, jāiesniedz motivācijas vēstule un pēdējā radošā projekta fotogrāfija. Pieteikšanās šeit: http://www.festivaland.org/apply/

Pieteikšanās termiņš: 28. jūnijs.

Dalības maksa 250 eiro. Dalības maksā iekļautas naktsmītnes un ēdināšana, programmā ietvertie pasākumi, aktivitātes, meistarklases, lekcijas un visi nepieciešamie darba materiāli.

Dalībnieku vietu skaits ir ierobežots! Ja nav nepieciešamas naktsmītnes, pieejamas atlaide dalības maksai.