A A A

Valmieras Mākslas dienās – vides objekts “Acumirklis” 

Drukāt
08.04.2019

“Ilgāk par mirkli – nekas nespēj būt,

Un vairāk par mirkli – mums neiegūt.”

/Imants Ziedonis/

Valmieras pils teritorijā apskatāms īpaši Valmierai veidots vides mākslas objekts “Acumirklis” – pie vairākus gadsimtus seniem mūriem laiku skaita smilšu pulkstenis. Atbilstoši Valmieras Mākslas dienu tematikai #Soļi.Pilsēta.Es tas pretnostata acumirkli un dzīves ilgumu.

 

Vides mākslas objektu “Acumirklis” veidojusi arhitekte Kristīne Bērza un mākslinieks Oskars Bērzs, ņemot vērā Valmieras Mākslas dienu tematiku "soļi, pilsēta, es". Mākslinieki stāsta, ka "tas lika aizdomāties par dzīves soļiem, ikdienas pilsētas steigu un par to, kur tajā visā pazūd cilvēks, par prioritātēm dzīvē un laiku, kas tām tiek veltīts. Laiks ir kā netverams jēdziens, kam nav ne sākuma, ne gala, bet tajā pašā laikā smilšu pulkstenis to vizualizē un ļauj redzēt jau iztecējušo laiku, saprast, vai tas ir izmantots lietderīgi. Tas ir attēlots arī mākslas instalācijas apjomā, kur aplis simbolizē laika netveramību bez sākuma un gala, taču smilšu pulkstenis šim laikam piešķir fizisku izpausmi. Tas ir simbols tam, cik daudz var notikt acumirklī, bet tajā pašā laikā var nenotikt nekas”.

No 1.aprīļa līdz 1.maijam Valmierā norisinās Mākslas dienas, radošās norises apvienojot tematikā #Soļi.Pilsēta.Es. Programma skatāma Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā “Kultūra”, un www.visit.valmiera.lv.

Valmieras Mākslas dienas organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru, Valmieras muzeju, Valmieras integrēto bibliotēku, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu, Valmieras Mūzikas skolu, biedrību “Valmieras Attīstības aģentūra”, Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcu, Valmieras Drāmas teātri un citiem partneriem. Informatīvi atbalsta portāls “Valmieras Ziņas”.

Māksla – klātesoša it visā. Tā runā ar pilsētu un tevi, aicina atklāt un doties tālāk. Rast jaunu sākumu, virzienu un iedvesmu.

Vides objektu veidoja "KOB ART".

FOTOGALERIJA