A A A

Izrāde bērniem un vecākiem “Tētis” 

Drukāt
03.04.2019

Valmieras Mākslas dienu laikā, 30.aprīlī plkst.14.00, Valmieras integrētajā bibliotēkā mazākie skatītāji un viņu vecāki aicināti uz režisora Jāņa Znotiņa izrādi “Tētis” pēc Kārļa Vērdiņa dzejas motīviem.

 

Sabiedrībā arvien vairāk pievērš uzmanību tēva lomai bērna dzīvē. Mamma un tētis ir līdzvērtīgi, vienlīdz atbildīgi. Tas spilgti atainots arī mūsdienu bērnu literatūrā – viens no redzamākajiem piemēriem ir izdevniecībā “Liels un Mazs” 2016.gadā izdotā Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmata “Tētis”. Tajā lielākā daļa dzejoļu veltīti tēva un bērna attiecībām.

Režisors Jānis Znotiņš kopā ar “Istabas teātris” radošo komandu, izmantojot K.Vērdiņa dzeju, izrādē stāsta par dažādiem tētiem, raugoties no bērnu skatupunkta. Tādējādi jautrā un aizraujošā veidā runāts ar skatītāju par nopietnām lietām, vecākus un bērnus rosinot uz pārdomām un sarunu. Izrādē tiek parādīts, ka tētis var būt aizņemts, dusmīgs, noguris, priecīgs, atpūties, aizrautīgs, bet, lai arī kāds viņš būtu, bērnam viņš ir pats labākais un mīļākais.

Radošo grupu veido režisors Jānis Znotiņš, aktieris Oskars Vīksne, dramaturģiskās koncepcijas autore – Ance Muižniece, māksliniece – Berta Vilipsone, producente – Alma Kušķe.  

Izrāde veidota sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem. Ieeja – bez maksas. Interesentus aicinām ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots un vieta iepriekš ir jārezervē, zvanot pa tālruni 64222512. Izrādes nosaukuma maiņas dēļ derīgas arī tās ieejas kartes, kas izņemtas uz izrādi “Kurts”.

Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un izdevniecība “Liels un mazs”.

No 1.aprīļa līdz 1.maijam Valmierā norisinās Mākslas dienas, radošās norises apvienojot tematikā #Soļi.Pilsēta.Es. Programma skatāma Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā “Kultūra”, un www.visit.valmiera.lv.

Valmieras Mākslas dienas organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru, Valmieras muzeju, Valmieras integrēto bibliotēku, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu, Valmieras Mūzikas skolu, biedrību “Valmieras Attīstības aģentūra”, Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcu, Valmieras Drāmas teātri un citiem partneriem. Informatīvi atbalsta portāls “Valmieras Ziņas”.

Māksla – klātesoša it visā. Tā runā ar pilsētu un tevi, aicina atklāt un doties tālāk. Rast jaunu sākumu, virzienu un iedvesmu.

 

 

 

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.