A A A

Valmieras Kultūras centrā skanēs klaviermūzikas koncerts "Frideriks Šopēns" 

Drukāt
11.02.2019

Valmieras Kultūras centra lielajā zālē pirmdien, 4.martā, plkst.18.00 muzicēs starptautiskā konkursa laureātes - pianistes Daniela Grugule, Kristiāna Podniece un Nora Lūse. Jaunās mūziķes Daniela Grugule un Kristiāna Podniece ir izveidojušas klavieru duetu, par ko milzu paldies sakāms izcilajai Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas klavierspēles pedagoģei Antrai Korņejevai.

 

Dueta izaugsmei ir cieša saistība ar biedrības Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss ikgadējiem jauno mākslinieku pulcināšanas sarīkojumiem publiskai muzicēšanai Mazās ģildes koncertzālē Rīgā. Tur pagājušā gada oktobrī jaunās pianistes uzstājoties sajūsmināja klausītājus un starptautisko žūriju, gūstot austāko novērtējumu par emocionālo sniegumu un kopā ar 1.vietas diplomu saņemot arī speciālbalvu Normunds Leitlants.

Koncertā 4.martā klausītāji klavieru dueta sniegumā baudīs ļoti reti koncertu dzīvē atskaņotās Friderika Šopēna Variācijas par Venēcijas laivinieka dziesmu, kas sacerētas 1826.gadā.

Koncerta programmu papildinās vairāki pianistes Noras Lūses atskaņojumi ar poļu klaviermūzikas ģēnija darbiem, kuros dzirdama komponista nepārprotamā saistība ar nacionālās mūzikas ietekmēm dejas žanrā. Skanēs Valsis, Ekosēzes, Kontrdeja, Polonēze-fantāzija.

4.marta pirmdienas klaviermūzikas koncerts ir BEZ IEEJAS MAKSAS. Tā ir mūziķu velte Friderika Šopēna piemiņai saistībā ar viņa dzimšanas dienu 1810.gada 1.martā. Koncertu rīko Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar bezpeļņas biedrību Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss.

Iesakām Valmieras iedzīvotājiem ar klātbūtni pagodināt šo skaisto notikumu pilsētas koncertu dzīvē!

 

Informāciju sagatavoja:

Nora Lūse