A A A

Valmieras mākslas plenēra 2018 darbu izstāde 

Drukāt
06.11.2018

Valmieras integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4 līdz 2019.gada 5.janvārim skatāma 2018.gada Valmieras mākslas plenēra darbu izstāde.  

 

Šovasar norisinājās jau piektais Valmieras mākslas plenērs. Šogad, ielūdzot uz Valmieru profesionālus gleznotājus, tapa jaunas mākslas mantojums nākamajām paaudzēm.

Plenērā piedalījās māksliniece no Jūrmalas Ērika Kumerova (1973). 1993.gadā Ērika iestājās Latvijas Mākslas akadēmijā Keramikas nodaļā. Studējot Mākslas akadēmijas 3. kursā (1996), Ērika veiksmīgi startēja izstādē – konkursā un kļuva par Humboldta Universitātes stipendijas laureāti, kas pavēra iespēju gadu praktizēties vizuālajā mākslā Kalifornijā ASV.  Ērikas Kumerovas gleznas atrodas privātkolekcijās Latvijā, Somijā, Krievijā, Ukrainā, Norvēģijā, Anglijā, ASV. Gleznotāja ir Jūrmalas Mākslinieku biedrības biedre un Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

Temperamentīgā gleznotāja Ieva Markēviča Caruka. Māksliniece, grafiķe, gleznotāja, performanču meistare Ieva Markēviča Caruka absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre, aktīvi piedalās prestižās mākslas izstādēs Latvijā un ārzemēs. Darbi atrodas: LMS kolekcijā, Rotko mākslas muzeja kolekcijā ,Ukrainas mākslas muzejā, Eiropas komisijas pārstāvniecības kolekcijā,Vairas Vīķes–Freibergas privātkolekcijā un citās privātkolekcijās Eiropā, Austrālijā un ASV.

Māksliniece no Ogres Ilze Aulmane (1982) ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības apakšnozari un pašlaik strādā Ogres Mākslas skolā, kur māca zīmēt, gleznot, burtu mācību, kā arī vada pusaudžu un pieaugušo studiju. Veido gan pasūtījuma, gan savus radošos darbus. Par galveno vērtību Ilze uzskata iespēju mēģināt izzināt un izdzīvot kristīgās ticības būtību. Par nepieciešamām uzskata sportiskas pastaigas un dabas baudīšanu.

Ar savdabīgu krāsu gammu plenēra skatītājus pārsteigs cēsniece Līva Graudiņa (1985). Viņa mācījusies Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolā un 2013.gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozarē.  “Par sev tuvāko izteiksmes veidu vienmēr esmu uzskatījusi eļļas glezniecību, taču paralēli tai aizvien ir interese par fotogrāfiju un telpas sajūtu trīsdimensiju objektu un instalāciju formā. Gleznās vēlos panākt sapņa gaistošo iespaidu, atmiņu trausluma sajūtu. Tāpat kā sapnī un atmiņās redzam tikai būtisko, lietu robežas izgaist, saplūst, tāpat manās gleznās ir jāatklājas tikai atslēgas frāzēm, svarīgākajiem elementiem, atmetot raibumu, sīkumainību, liekvārdību. Galvenais ir sajūta, nevis sižets,” māksliniece raksturo sevi “Cēsu mākslinieku” katalogā.

Valmieras plenēru šogad starptautisku padarija krāšņā gleznotāja Diana Arslanova no Baškortostanas Krievijā. Diāna ir profesionāla gleznotāja, dizainere, grafiķe, Krievijas Mākslinieku savienības biedrs no 2002 gada un Baškortostanas mākslinieku savienības biedrs. Republikas, Viskrievijas un startptautisko izstāžu diplomande. Diāna ir piedalījusies reģionālās, Viskrievijas un starptautiskās izstādēs un festivālos - Itālijā, Japānā, Vācijā, Rumānijā, Francijā, Beļģijā, Albānijā, Kosovā, Turcijā. Viņas gleznas glabājas gan šo valstu muzejos, gan daudzās privātkolekcijās. Kolorīta, savdabīga, ekspresīva personība, apveltīta ar milzīgu enerģiju un vitalitāti.

Jau piekto gadu Valmieras mākslas plenērā piedalās talantīgā gleznotāja Neonilla Medvedeva. "Latvijas laikmetīgajā mākslā Neonillas Medvedevas mākslinieciskais rokraksts ieguvis savu atpazīstamību jau no pirmajām izstādēm. Balstoties uz akadēmisku zīmējumu ar tušu un ogli un strādājot galvenokārt portreta žanrā klasiskajā glezniecības tehnikā uz audekla ar eļļu, Neonillai izdevies savienot pagātni un kultūras pirmtēlus ar mūsdienu cilvēka sajūtām. Pati Neonilla tajā ir kā savienojošais posms, vienlaicīgi atrodoties gan pagātnē, gan šodienā; arī viņas modeļi – šodienas cilvēki, aizved skatītāju citādā laikā. Neonillas Medvedevas darbos apvienojas smalka tonālā glezniecība un "vrubelisks" zīmējums," raksta Ilze Žeivate, 2015.

Ar savu īpatnējo rokrakstu jau otro gadu Valmieras māklsas plenēru papildina gleznotāja Baiba Ābelīte (1980). Viņa uzaugusi Mežaparkā māklinieka ģimenē. Tēvs Visvaldis Asaris, viens no mūsdienu ievērojamākajiem plakātistiem un vides māksliniekiem. Jau no mazām dienām Baibu saista daba un dažādas mākslas izpausmes: mode, ādas apstrāde, interjera dizains, frizūras un gleznošana. 2013.gadā izveidoja "Artišok”, lai popularizētu Latvijas jaunos mākslinieku darbus un savu pasaules uztveri un mīlestību mākslā. Precējusies ar mūziķi, dziedātāju un Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra solo trompetistu Andri Ābelīti. Šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. 2015.gadā konkursā “SEB stipendija glezniecībā” ar darbu "Kodolsprādziens“ ieguva Skatītāju simpātiju.

Informāciju sagatavoja:

Karlīne Cercina