A A A

Tiks atklāts Otrais laikmetīgās mākslas izstāžu cikls Valmierā 

Drukāt
12.07.2018

Valmierā, Galerijā Laipa, Stacijas ielā 37, 13.jūlijā plkst.19:00 tiks atklāts jau otrais laikmetīgās mākslas izstāžu cikls. Izstāžu cikls tapis sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, informative atbalsta fonds “Mākslai vajag telpu”.

 

Otrais laikmetīgās mākslas izstāžu cikls Valmierā tiks atklāts ar Līvas Arnavas projektu “Trīsdimensionāla instalācija”.

Spēja saskatīt lietas pārnestā nozīmē ir tikpat svarīga kā spēja fiziski redzēt. Tā ir spēja katrā situācijā izšķirt svarīgo no ne tik svarīgā. Ja cilvēks nespētu strukturēt apkārt esošo informāciju, nebūtu iespējams pieņemt pat visvienkāršākos lēmumus, nerunājot par padziļinātu priekšstatu veidošanu un viedokļu formulēšanu.

Tomēr, kad informācijas ir vairāk nekā spējam to aptvert, un tā tas ir, rodas jautājums, kā atsijāt svarīgo un patieso no tā, kas tāds nav? Kā savienot redzi ar prātu?

Darbā izmantoti medicīniska rakstura tēli (redzes pārbaudes plakāta elements un autores acs tīklenes skenējums), kuri interpretēti telpā ar dimensiju, materiālu un mēroga palīdzību. Tā atklājot darba tēmu - redzi kā izziņas metaforu - caur mākslas prizmu. Proti, redze ir medicīna, bet domāšana- māksla.

Līva Arnava (1996)

Uzaugusi Jūrmalā, šobrīd dzīvo un strādā Rīgā. Skolas gaitas saistās ar Rīgas Valsts 3.ģimnāziju, pēc vidusskolas iestājoties Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļā. Vides mākslas nodaļā apgūtas ne tikai teorētiskas zināšanas un tehniskas iemaņas, bet tādu pasniedzēju vidū kā Kristaps Ģelzis, Barbara Ābele, Kristians Brekte, Kārlis Lauders (un daudzi citi), attīstīta arī mākslinieciska un cilvēciski atbildīga domu gaita. Veidoti darbi dažādos medijos (gan ar ievirzi dizainā un arhitektūrā, gan vides mākslas objekti, instalācijas un perfomances) kā centrālo atstājot vides kontekstu, nereti atklājot problemātiskas vai vienkārši interesantas tēmas. Pirmā kursa laikā apgleznojusi bērnudārza fasādi Āgenskalnā, piedalījusies student izstādē Barselonā. Festivālā “Egļu ceļš” varēja vērot Līvas darbu “Meža miers” (Objekts veltīts 1917.gada Ziemassvētku kaujās kritušajiem latviešu strēlniekiem.)

Izstāžu cikls turpināsies līdz pat otrobra sākumam, Galerijas Laipa telpās, Stacijas iela 37, tiks atklātas sešas jauno latviešu mākslinieku izstādes, atspoguļojot Latvijas Mākslas akadēmijas intersantākos darbus.

Ar šo projektu Valmieras Kultūras un mākslas fonds sadarbībā ar fondu Mākslai vajag telpu vēlas uzsvērt laikmetīgās mākslas klātesamību arī ārpus Rīgas, iepazīstinot reģionus ar jaunajiem nozares profesionāļiem.

Foto no Līvas Arnavas projekta vizualizācija
 

Informāciju sagatavoja:
Karlīne Cercina
Valmieras Kultūras un mākslas fonda valdes locekle
mob.26169449