A A A

Etnofestivāls “SVIESTS 2018” 

Drukāt
31.05.2018

Apvienojoties diviem iemīļotiem pasākumiem – Jāņu ielīgošanas svinībām “SAULGRIEZIS” Valmiermuižā un etno-eko festivālam “SVIESTS” Cēsīs – 2018.gada 16.jūnijā etnofestivāls “SVIESTS” notiks Valmiermuižā. Festivālā iekļautas gadskārtu svinības un mājražotāju tirdziņš “Gardu muti”, tradicionālo amatu prasmju meistarnīcas, tautas muzikantu koncerts, uguns rituāls un vakara koncerts mūsdienīgās etnoskaņās.

 

Festivāls atspoguļo tradicionālo kultūru un dažādas tās izpausmes – mūziku, amatniecību, kulināriju – visu, kas balstīts vietējā vidē un tradīcijā. Dienas kulšanas laikā apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas amatnieku un kulinārās darbnīcas, kā arī tautas muzikantu koncerts, kurā uzstāsies folkloras kopas “Lāns” un „Ore”.

Vakara kulšanas laikā “Pērkonvīru” izpildījumā latviešu tautas melodijas un dziesmas skanēs ar bagātīgu sitamo instrumentu pulsāciju. Etnofestivāla apmeklētājus priecēs arī baltkrievu etnotrio “Troitsa”, kuru līderis ir ar varenu un spēcīgu balsi apveltīts šamanis. Savukārt postfolkloras mūziķi “Zari” no Liepājas katrs ir dažādi, tāpēc ienes kopīgajā mūzikā savu skanējumu. Apvienībā “Brāļi un māsas” tik tiešām ir apvienojušies brāļi un māsas! Viņiem ir plaša pieredze uz etnomūzikas skatuves. Tāpat nevar nepieminēt mūsdienu folkloras grupu no Viļņas – “Spanxti”, kas jaunrada lietuviešu un latviešu mitoloģiskās folkloras un dzejas interpretācijas, kā arī atdzīvina rituālos tekstus hetu, senskandināvu un citās vecajās indoeiropiešu valodās. Lustēties varēs arī pie muzikantu apvienības no Sanktpēterburgas “Otava Yo” humora pilnajiem skaņdarbiem. Kā vakara kulminācija būs uguns rituāls un lielās uguns skulptūras “Sviesta ķērne” aizdegšana, lai visi kopā sāktu gaidīt vasaras saulgriežus un to maģisko nakti.

Organizatori aicina pieteikties palīgus un piedāvā atsaucīgu komandu, ciemošanos alus darītavā un jaunu prasmju apgūšanu. Pieteikumus uz kultura@valmiermuiza.lv gaidām līdz 31. maijam.

Informāciju sagatavoja:
Rūta Lapiņa