A A A

Izrāde "Lūcis" izvirzīta "Kilograms kultūras 2017" gada balsojumam 

Drukāt
08.01.2018

No pirmdienas, 8.janvāra, plkst. 8.00 ir atklāts balsojums par “Kilograms kultūras 2017” pretendentiem. Kategorijā "Teātris" izvirzīta režisores Elīnas Cērpas izrāde "Lūcis". Balsot var desmit dienas vienu reizi dienā, reģistrējoties ar e-pastu vai kādu no sociālajiem tīkliem.

 

Nobalsot iespējams šeit.

“Kilograms kultūras 2017” balvu pasniegšana notiks 14.februārī, un to tiešraidē demonstrēs Latvijas Televīzijā, pārraidīs Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 3 - “Klasika”, kā arī lsm.lv. Tāpat kā citus gadus arī šogad “Kilograms kultūras” saglabā savu unikalitāti, jo citu balvu starpā, kas vērtē un apbalvo labākos kultūras nozarē, tā izceļas ar to, ka gala vārds pieder skatītājam un balsotājam.

2017.gada 18.augustā Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvoja dokumentālā izrāde “Lūcis”, kas iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.

Pētnieciskais skatuves darbs “Bērni iet”, kas pārtapis izrādē “Lūcis”, radies, pateicoties veiksmīgai sadarbībai starp Valmieras pilsētas pašvaldību, Valmieras Drāmas teātri un producentu kompāniju “Pigeon Bridge”.  

Iestudējuma režisore Elīna Cērpa pirms dokumentālās izrādes tapšanas veikusi apjomīgu pētījumu par aktiera un režisora Pētera Lūča darbu un laiku Valmieras teātrī. Interesanti stāsti uzzināti arī, atmiņu pēcpusdienā tiekoties ar izcilās personības laikabiedriem. Izrāde ir kā vēstījums jaunākajai paaudzei par Pētera Lūča daiļradi un viņa atstāto mantojumu Valmieras teātrim.

Pētera Lūča lomā – Imants Strads. Pārējās lomās: Astra Baumane, Regīna Devīte, Rūta Dišlere, Lelde Kalēja, Ivo Martinsons, Inese Pudža, Ilze Pukinska, Rihards Rudāks, Uldis Sniķers un Pētera Lūča laikabiedri Ivars Briedis un Ausma Dzintare.

Radošajā komandā arī scenogrāfe un videomāksliniece Ineta Sipunova, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, muzikālais noformējums Emīls Zilberts, vēsturisko dialogu konsultante Austra Skudra, koncepcijas un dramaturģijas konsultants Matiass Knolls (Matthias Knoll), Pētera Lūča grima autore Zane Žilinska un radošā producente Zane Estere Gruntmane.

Aktieri, režisoru un skatuves mākslas pedagogu Pēteri Lūci (1907.–1991.) plašāka sabiedrība iepazina kā Oskaru Kļavu pirmajā latviešu pilnmetrāžas skaņu spēlfilmā “Zvejnieka dēls” (1939). Valmierā pirmo darbu – Rūdolfa Blaumaņa “Indrānus” – viņš iestudēja 1943.gadā. Deviņus gadus vēlāk Pēteris Lūcis kļuva par Valmieras teātra pastāvīgo režisoru. No 1957.gada līdz mūža nogalei viņš bija Valmieras teātra galvenais režisors. 2017.gadā tiks atzīmēta Pētera Lūča 110.gadadiena.

Izrādes finansiālie atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valmieras pilsētas pašvaldība, Rīgas pilsētas pašvaldība, mobilitātes programma "Programme for the Internationalisation of Spanish Culture".

Foto: Matīss Markovskis