A A A

Latviešu filmas Latvijas svētkos 

Drukāt
09.11.2017

Sagaidot Latvijas valsts svētkus, Kino "Gaisma" / 3D Cinema Valmierā no 10. novembra piedāvā noskatīties divas Latvijā veidotas filmas - Jāņa Norda jaunāko pilnmetrāžas filmu "Ar putām uz lūpām" un Ivara Tontegodes dokumentālo filmu "Knutifikācija".

 

Drāma "Ar putām uz lūpām" ir attiecību trilleris. Tas stāsta par Didzi – bijušo policistu un kaujas suņu treneri, kurš dažu dienu laikā nonāk neapskaužamā situācijā. Viņš tur aizdomās sievu par neuzticību, kamēr viņa mīļotie suņi inficējas ar kādu bīstamu slimību. Lomās: Vilis Daudziņš, Ieva Puķe, Raimonds Celms, Indra Briķe.

"Sabiedrībā par mīlu un attiecībām nereti tiek runāts caur rozā brillēm. Taču manā jaunajā filmā "Ar putām un lūpām" mīla un trakums iet roku rokā.  Filma sniegs skatītājiem aizraujošu un neparedzamu notikumu virpuli, kurā varoņi, nonākuši mīlas krustcelēs, nereti uzvedas tā, kā saka par trakiem suņiem – "ar putām uz lūpām"," tā par filmu stāsta režisors Jānis Nords. Galvenā sieviešu loma uzticēta Valmieras teātra aktrisei Ievai Puķei.

"Ar putām uz lūpām" ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopražojums. Filma veidota pēc amerikāņu scenārista Meta Goseta darba "Origin of Species" motīviem, adaptēta Latvijas vidē. Īpaši filmas vajadzībām no Ungārijas bija atceļojuši deviņi filmēties apmācīti suņi.

https://www.youtube.com/watch?v=2Ua2etcJmrE

Dokumentālās filmas "Knutifikācijas" galvenais varonis ir ievērojamais dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Knuts Skujenieks. Iespējams, līdz galam neatzīts un nenovērtēts, Knuts Skujenieks ir cilvēks, kuru raksturo bezkompromisa stāja un vīrišķība, aicinot arī citus domāt patstāvīgi. Būdams jauns dzejnieks, Knuts Skujenieks tika nepamatoti apsūdzēts un notiesāts uz septiņiem gadiem Mordovijas lēģeros, kur turpināja rakstīt dzeju, ko ilgu laiku pēc atbrīvošanas nebija iespējams publicēt. Filma ir stāsts par mācīšanās un apzināšanās procesu un to, kā sistēma mēģina pakļaut indivīda garu. 
Filmas idejas autore ir Sanda Zālamane, filmu veidojis "Lielā Kristapa" balvas laureāts, režisors Ivars Tontegode.

Ekrānam režisors ietērpis Knuta Skujenieka skarbo dzīves poēziju krāšņā vizuālā un skaņu materiālā. Filmā ar īpašu performanci, kurā izmantota Knuta Skujenieka dzeja, piedalās elektroniskās mūzikas mākslinieks Oriole kopā ar hiphoperi Ansi, oriģinālmūziku sacerējušas un iespēlējušas arī muzikālās apvienības "The Pink Elephant" un "The Future Folk Orchestra", īpašu skaņas celiņu filmai veidojis Jevgēņijs Nacišs jeb Aon.

https://www.youtube.com/watch?v=A9nGks-1wnI

Informācija par seansu laikiem - www.3dcinema.lv, tālr. nr.: 64222641.