A A A

Arī Valmierā būs Baltijas ceļa īpašais svētku posms 

Drukāt
22.08.2017

Latvijas Institūts aicina iesaistīties akcijā "Baltijas simtgades ceļš: vienoti arī svētkos". Tās laikā no Rīgas uz Igaunijas, Lietuvas un Somijas galvaspilsētām ceļos svētku kūkas, kuras no rokas rokā aicināts nodot ikviens interesents. Īpašā sveiciena posms Valmierā norisināsies 23.augustā no plkst.17.00 Valmieras pilsdrupās.

 

Iedzīvotāji aicināti pulcēties pie pilsdrupām, lai kopā ar jaunajiem BMX riteņbraucējiem, Valmieras muzeja kolektīvu un citiem klātesošajiem veidotu “dzīvo ķēdi” svētku kūkas saņemšanai no Kocēnu novada un nodošanai tālāk Rūjienas virzienā.

Kūku ceļojums pa Baltijas ceļa maršrutu tiks iemūžināts video, kas vēlāk pārtaps neparastā apsveikumā mūsu kaimiņu tautām – Lietuvai, Igaunijai un Somijai – to simtgadēs. 23.augustā – Baltijas ceļa gadadienā – gardums kopā ar laba vēlējumiem dosies ceļā. Ar motociklu, dronu vai ķerru, no rokas rokā vai pa upi – tas ir Latvijas iedzīvotāju ziņā. Kopā kaimiņiem sagādāsim ne tikai jauku sveicienu, bet arī pārsteigsim ar tā piegādes veidu.

Kūkas pēc vairāk nekā simt gadus senas, paaudzes paaudzē nodotas, no vecmāmiņas mantotas receptes darinās pazīstamā gardumu meistare Liene Zemīte.

Baltijas simtgades ceļā tiek aicināts iesaistīties ikviens! Sveiciena pieturas punktu saraksts un pieteikšanās forma ir pieejama mājaslapā www.baltijassimtgadescels.lv un Latvijas Institūta komunikācijas kanālos.